× Elementarz astrologiczny.

O czym mówi Ascendent w horoskopie?

2010/12/01 16:08 - 2014/11/02 06:36 #45 przez BarbaraS
To jak cie widza inni, jak sie prezentujesz przy pierwszym wrazeniu, na przyklad jestes gdzies na spotkaniu, wsrod ludzi i ktos na ciebie patrzy, ocenia cie tylko po zewnetrznych (Asc) cechach twojego charakteru, twojego wygladu; jak wyglada obraz twojego wizerunku. Zatem widza tylko cechy zewnetrzne, to co wyplywa na powierzchnie. Asc takze oznacza: w jaki sposob potrafisz uzyskac cos dla siebie od innych.
Ascendent to zwykle cechy, ktore pokazujemy na poczatku (Baran - poczatek), na zewnatrz.
Wiec to moment, jakie sprawiasz wrazenie na poczatku (Asc). A to jaki jest twoj pelny charakter, trzeba opisac dodatkowo inne elementy w horoskopie.
Jaka jest twoja osobista wizytowka (Asc). Bo Asc to twoja twarz, cialo, postawa, sylwetka, wizerunek, jakie sprawiasz wrazenie na poczatku znajomosci, kontaktu.
Asc - moga byc to tez twoje osobiste (osobiste bo - Baran naturalny znak, ktory przynalezy do domu 1) pragnienia.
Asc to "ja" jako indywidualna osoba (Baran), a dom 7 (Waga) to "ty", "inni w naszym zyciu", czyli relacja z druga osoba.
A descendent to - jak wchodzisz w relacje z innymi, to moment, chwila, jak wchodzic z innymi w dialog, konwersacje. Takze wszelkie zwiazki trwale, nawet sformalizowane poprzez kontrakt (Waga), kontakty, pakty, umowy, jawni wrogowie.
Bo Desc to Waga, wspolpraca, dialog dwoch osob, a Asc to jedna osoba, indywidulana (Baran). Gdy wchodzimy w dialog, w relacje z innymi (dom 7), musimy czasem nagiąc swoje wlasne "ja" (Asc), isc na kompromis, aby sie dogadac z druga osoba, albo i tez nie.
I na przyklad jak ktos ma duzo planet w domu 1, szczegolnie (Slonce, Mars, Wenus) - to duzo inwestuje w siebie, jest nastawiony na "ja", " ja wiem lepiej", "ja sam to zrobie", badz "ja chce grac pierwsze skrzypce", czasem nawet "moje sprawy sa wazniejsze od innych.
Osoba niezalezna, skupia uwage na sobie, oraz na to, jakie dzialania beda dobre dla niej samej. Ogolnie mowiac, bo inne elementy tez trzeba przeabalizowac w horoskopie.

Przyklady:

Niech bedzie Sloneczny Lew z Ascendentem w Koziorozcu. Jako sloneczny Lew, osoba pragnie uwagi, ciepla, czasem podziwu :) ze strony innych, chce byc doceniana, chwalona i zauwazona.
Ale majac Asc w koziorozcu, sprawia wrazenie osoby wycofanej, za bardzo przezornej, powściągliwej.
A skoro sprawia na zewnatrz takie wrazenie: powaznego i ostroznego czlowieka, to jak ma zachecic innych, aby zaczeli go chawlic, zauwazyc?
Zatem aby jego sloneczne (Slonce w lwie) cechy zostaly zaspokojone, musialby troszke wyluzowac i sie bardziej otworzyc, zaufac zwlaszcza przy pierwszym kontacie z innymi ludzmi, w pierwszych momentach znajomosci.

Ktos ma na przyklad w horoskopie wladce domu 6 w domu 1, wiec inni moga taka osobe oceniac, odbierac na poczatku przez pryzmat jej pracy (ale nie zawsze), a praca moze byc jego wizytowka, itd.

Pozdrawiam cieplo.
Barbara Stanisławska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Ostatnia2014/11/02 06:36 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/03/23 09:00 #184 przez EwaS
    Mam w swoim horoskopie ascendent w rybach, marzycielka, oderwana od ziemi, nico flegmatyczna. Ewa.

    Tarocistka, intuicjonistka, pasjonat astrologii.


  • Posty: 55

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: Nieznana
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies