× Elementarz astrologiczny.

Wenus w horoskopie - związki, przyjemności, itd.

2016/05/25 10:23 #525 przez BarbaraS
Wenus w horoskopie - przykłady.

Wenus w horoskopie mówi o tym w jaki sposób pragniemy czegoś, jak doświadczamy przyjemności (różnego rodzaju przyjemności), jak przeżywamy nasze uczucia. Także jaki jest zapisany schemat wchodzenia w relacje uczuciowe bądż przyjażnie. W jaki sposób budujemy nasze związki uczuciowe, jakie mamy podejście do związkwów. Wenus to także w horoskopie nasz "gust estetyczny", co nam się podoba oraz w horoskopie mężczyzny reprezentuje ideał kobiety kochanki, jaka mu się podoba. Wenus to tez wygody i komfort, Wenus jest władca Wagi i starym wladca Byka (byk - wygody).
Bardzo ważne jest położenie Wenus w znaku, domu oraz jej aspekty.
Jeśli Wenus w w horoskopie ma wiele aspektów, sposób okazywania "zadowolenia" albo "przeżywania miłości" może mieć wiele kierunków.

Przykład:
Pewna kobieta ma w swoim horoskopie Wenus w Koziorożcu w zerowym kwadracie do Urana. Jeśli chodzi o swoje uczucia to względem swojego partnera wyraża jest ostrożnie, niektorym sie nawet wydaje dość chłodnie (Koziorożec), z pewną powściągliwością. Nie oznacza to jednak, że ona kocha mniej, nie; poprostu nie uzewnętrznia tak bardzo tych uczuć, ale wyraża je bardziej w sposów praktyczny (Koziorożec), potrzeba kontrolowania wyrażania swoich uczuć. Przyjemność (Wenus) sprawiają jej sprawy, które mają związek z fazą koziorożca jak: bezpieczeństwo finansowo - materialne, ugruntowanie na konkretny cel, itd. Z kolei widzac, że Wenus ma aspekt do Urana, ta osoba okazuje swoję uczucia także w sposób Uraniczny, z potrzebą wolności osobistej, własnej przestrzeni w związku, aby mogła mieć też swoje zycie, aby móc się rozwijać, takie osoby nie lubią czuć się do kogoś przesadnie uwiązane. Oraz aby złapać z partnerem w związku szczególnie intelektualne (Uran) porozumienie, a może tez wspólne zainteresowania.

Inny przykład.

Osobiście mam Wenus w Byku w domu XII. W miłości jestem stała w uczuciach, Byk (krzyż stały), oraz lubię "partnera posiadać", Byk - posiadanie. Wenus w domu XII przejawia się tak, iż dużą przyjemność (Wenus) sprawia mi w życiu "wyobrażenia". Po prostu lubię pobyć sama, z daleka od ludzi i sobie coś wyobrazić, lubię rozwój duchowy, ezoteryke. Bywam samotniczką (dom XII).
Gdy miałam wiele lat temu tranzyt Plutona w trygonie do Wenus w domu XII, wówczas mój gust podczas tego tranzytu autentycznie się zmienił. Zaczęłam nosić garderobę w bardzo Plutonicznych wibracjach, czyli tajemniczych. I tutaj kojarzą mi się kolory ciemne, np: czerń. Jestem fanką zespołu Depeche mode, a podczas tego tranzytu ubierałam się kompletnie na czarno, w tych kolorach czułam się tajemniczo, mrocznie.

Gdy miałam z kolei tranzyt Wenus kwadrat do Saturna, wygody i komfort dnia, zostaly ograniczone przez Saturna. Tego dnia poszlam do lekarza i zlapala mnie straszna ulewa, bylo bardzo zimno, a buty byly totalnie przemokniete przez deszcz, itd.

Pozdrowienia. Barbara.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies