× Elementarz astrologiczny.

Zerowy kwadrat Wenus do Urana - hor. urodzeniowy.

2016/09/23 15:53 #541 przez BarbaraS
Chcialabym napisac troche o tych aspektach, ktore widzialam w horoskopach roznych osob, wrod nich sa nawet moje znajome. Zdarzylo sie nawet, ze wiele lat temu, bylam w zwiazku z mezczyzna, ktory mial ten aspekt w horoskopie. Prosze pamietac, ze opisy tutaj nie musza sie zgadzac u kazdego, gdyz na charakterystyke czlowieka, pracuje, nie jeden aspekt, ale cala konstrukcja w horoskopie. Ja nie chcialabym kogos urazic, piszac nieprzyjemne rzeczy. Osoby z zerowym aspektem Wenus do Urana moga miec problemy z utrzymaniem stalych zwiazkow, niektore osoby z tym aspektem nawet nie chca sie zenic. Wenus jako planeta milosci chce czuc sie kochana, adorowana, lecz w kontakcie z Uranem (jesli to aspekt napieciowy i jeszcze scisly), ta chec kochania staje sie trudna do realizacji, gdyz Uran w aspekcie napieciowym dziala jak niszczyciel, buntownik, ktory potrzebuje zmian i ekscytacji. Uran lamie spoleczne zasady, nie trudno o skandale. Te osoby swoim podejsciem do zwiazkow moga nieswiadomie niszczyc wiezi, niszczyc zwiazek. W koncu Uran jest nieprzewidywalny. Pomyslicie sobie, ale jakim zachowaniem? Przyklady z zycia: pewna kobieta ma ten aspekt w horoksopie, kontakcie ze swoim partnerem, na codziennej plasaczyznie ona reaguje jak buntownik (Uran), oraz szybko sie w relacji irytuje (Uran), po prostu gwaltownie wpada w zlosc, to sa takie chwilowe reakcje, ale widoczne. Pewnego dnia jej facet zapytal sie jej, kochanie mozesz mi wyprasowac koszule? ona mu odpowiedziala z nieco poirytowaniem w glowie, a czy mozesz sobie sam ja wyprasowac? przeciez widzisz, ze jestem zajeta. A przeciez moglaby by w koncu wyprasowac mu ta koszule, i poswieciec chociaz odrobine swojej osobistej wolnosci. W odpowiedzi od niej od razu bylo widac poirytowanie. Osoby z tym aspektem na kazdym kroku akcentuja swoja niezaleznosc oraz indywidualnosc, daja do zrozumienia, ze jest w zwiazku rownouprawnienie. I jesli ty masz prawo robic cos, ja mam takie samo prawo. To jest nieustanna walka o wolnosc w zwiazku, o to aby miec jaknajwiecej przestrzeni. Jesli tym osobom zabiera sie przestrzen, wolnosc, one bardzo sie buntuja, bardzo zle reaguja na tego typu zachowania. Aby zyc z nimi w zgodzie, trzeba im zapewnic duzo wolnosci w zwiazku, nie mozna te osoby ograniczac, osaczac, cos im narzucac, a w szczegolnosci odbierac im prawo do robienia czegos, co im sie podoba. Gdy wobec nich okazuje sie jakiekolwiek przejawy zazdrosci, ograniczenia badz pretensji, te osoby od razu wpadaja w irytacje, moga krzyczec, ale na ogol robia sie bardzo zimne, chlodne i oddalone, mowiac cos w stylu: (to twoj problem, jestes dorosly, a zachowujesz sie jak zazdrosne dziecko), badz: (i po co znow beczysz?, nie badz dzieckiem, wez sie w garsc, nie znosze twojego placzu) badz po prostu na placz reaguja obojetnoscia i zamykaja sie w swoim pokoju. Niektore osoby z tym aspektem sa wyjatkowo zimne i niedostepne. Szczegolnie u niektorych mezczyzn z tym scislym aspektem dostrzega sie taka duza (nieczulosc), brak wspolczucia i empatii. Nie wazne jak mocno te osoby moga kochac, lecz one nigdy tego nie okaza, zawsze bedzie sie wyczuwalo pewien dystans. Gdy dochodzi w zwiazku do ostrej klotni, gdzie druga osoba juz ma dosc tego i sugeruje im, ze nie ma juz sily w tym trwac, wiec sie zastanawia nad rozstaniem, reakcja tych osob z tym aspektem jest na zasadzie (twoj wybor), badz: (no to zakonczmy to, nie zalezy mi na tobie). Bron jaka stosuja te osoby to (chlod i dystans), jak mozna z tym walczyc? napewno nie placzem badz naciskiem, ale ta sama bronia, czyli dystansem i obojetnoscia.
Te osoby nie potrafia okazac glebi uczuc, nie czesto mowia o milosci badz mowia o niej, ale jest to takie oddalone, powierzchowne. Niektorzy mezczyzni z tym scislym aspektem nie lubia bliskosci na zasadzie: przytulania partnerki badz trzymania ja za reke, ogolnie spedzania z nia wiele czasu, zwykle partnerka musi sie o to prosic. Mam znajoma, ktoras jest obecnie z panem, ktory ma ten aspekt, zle sie w tym zwiazku dzieje, ona jest bardzo emocjonalna, on zimny. Gdy sie o cos pokloca, on doprowadza ja do placzu, pozniej na nia krzyczy, ty znow placzesz? a za chwie potrafi ja zostawic sama na ulicy, po prostu ja zostawia, i juz sie nia nie interesuje. Na dotadek ciagle jej powtarza: jakas ty jestes niesamodzielna, zachowujesz sie jak rozwydrzone dziecko, wez sie w garsc kobieto, znow sama nie potrafisz sobie z tym poradzic? Ciagle jej zarzuca, ze on musi sie nia zajmowac jak dzieckiem, ze on tego nie znosi, ze ma dosc dziecinady. Z mojego punktu widzenia ona jest bardzo niezalezna osoba, samodzielna, wiec problem jest w nim, a nie w niej. Wenus w horoskopie mezczyzny to typ kobiety jaka mu sie podoba, wiec wenus w uranem to typ kobiety jaka sie podoba takiego mezczyznie? kobieta niezalezna, samodzielna, ktora nie uzaleznia sie od niego, ale ma swoje wlasne zycie, ma swoje pasje, zainteresowania, oraz doskonale sama sobie radzi w roznych sytuacjach. Taki facet szuka kobiety aby zlapac z nia porozumienie intelektualne, a ona bedzie szanowala jego wolnosc, nie bedzie go osaczac, ograniczac. Osoby z zerowym aspektem (kwadrat) wenus do urana wchodza w zwiazki bez glebi, nieco z obojetnoscia, oraz bardzo latwo jest im sie z tych zwiazkow wydostac, po prostu nagle moga uciec, zerwac wiezi. Niektory osoby z tym aspektem kochaja mocno, ale tego po prostu nieuzewnetrzniaja. Czesc tych osob z tymi aspektami w zwiazkach sie szybko nudzi, wiec moga zmieniac partnerow, badz jesli juz sa w stalym zwiazku, moga im sie zdarzyc fakies fascynacje pozamalzenskie.
Gdy ja bylam w zwiakzu z taka osoba, to w tym zwiakzu nie bylo (nasze wspolne) ale bylo (moje i twoje). On zawsze oddzielal to co jego, na to, co moje. U innej pary osob, ktore razem mieszkaja, facet ma ten aspekt, kobieta w tym zwiazku wiele razy walczyla z nim w domu o to, aby on mogl chodz troszke pozwolic jej cos w tym domu zmienic, np: kupic firanki, itd, on wiecznie sie buntowal.
Osoby z tym aspektem bardzo okazuja egocentryzm w zwiazkach, oraz za wszwelka cene chca, aby (ich bylo na wierzchu).
Pewna kobieta kiedys przyszla do mnie na porade, to bylo 4 lata temu, i sie zapytala, dlaczego ma problem z utrzymaniem zwiazku, pogadalysmy sobie, wiec mi opowiadala o swoich doswiadczeniach i okazalo sie, ze ona podczas poznawania tych mezczyzn wykazywala duza niezaleznosc, niedostepnosc, wrecz okazala sie za duzym wyzwaniem dla tych panow.
Zdarza sie takze ze osoby z tymi aspektami (nie u wszystkich) lubia to co nietypowe w zwiazku, potrzebuja nieustannej ekscytacji, nawet wrazen, i wiele z tych osob, swietnie sie dogaduja z grupami ludzi. Gdy ja widzialam te osoby w jakis grupach znajomych, one kwitly, swietnie sie czuly w takiej atmosferze, poniewaz bylo duze urozmaicenie, duzo osob. Jednak gdy mialy pozostac czesto w domu, z tym samym partnertem od lat, to szybko sie nudzily.
Zatem takie osoby potrzebuja kontaktow, badz porzynajmniej musza sie rozwijac, miec swoje pasje. Najlepiej one chca zpalac porouzmienie intelektualne z partnerem,miec jakies wspolkne pasje, aby partner im imponowal intelektualnie oraz samodzielnoscia.
Znam osobe ktora ma ten aspekt i lata po calym swiecie, poznawajac wciaz nowe kobiety, jest z nimi kilka miesiecy i pozniej szuka juz nowego obiektu wrazen. Jest takze jeden taki element, ktory ciagle otacza sie wianuszkiem roznych kobiet, z ktorymi sie ciagle spotyka na kawe, majac partnerke, oraz na portalu spolecznosciowym w kontaktach posiada wszystkie swoje byle kobiety.
Nie da sie ukryc czesc w tych osob, ktore maja te aspekty, sa po prostu niestale. Uran - zmiennosc.
Gdy zwiazek okazuje sie za bardzo ciasny, osoby te uciekaja. W zwiazku ciagle im sie zmienia nastroj, szczegolnie w relacji z partnerem, maja nowe pomysly, chca urozmaicen. Niektore te osoby gardza normalnym stalym zwiazkiem, w jakich jest chec wspolnoty.
Bedac w zwiazku z taka osoba wiedz, ze dla niech wolnosc i rownosc to najwazniejsze sprawy.
Niektore osoby z tym aspektem lubia eksperymenty, mam kolezanke, jest owszem w stalym zwiazku, ale czasem cos kombinuje, gdy np: znajduje sie wsrod znajomych, gdzie jest duzo osob, szczegolnie nowych, zaczyna kokietowac mezczyzn. Ja sie jej kiedys zapytalam, dlaczego to robi, nie wstyd ci, kokietowac faceta swojej przyjaciolki? odpowiedziala mi na to pytanie w sposod chlodny - lubie to.
Wenus w horoskopie to takze gust, wiec gust moze byc bardzo oryginalny.
Osoby te lubia przebywanie w roznych srodowiskach ludzi, oraz wobec tych ludzi sa na ogol tolerancyjne, ale w zwiazku uczuciowym ciezko im isc na kompromis.
Moja znajoma ma ten sam aspekt i ona kocha spedzac czas ze znajomymi na rozmowach, ma bardzo duzo znajomych, ciagle sie z kims spotyka. Te spotkania bardzo stymuluja jej emocje.
Ta wlasnie znajoma ma tez dosc trudny charakter jesli chodzi o relacje z jej narzeczonym, ona robi wszystko aby nie ulatwic mu zycia. Gdy on ja poprosil o to, aby danego dnia nie szla do kolezanki, lecz spedzila czas z nim, bo mieli wazna rocznice, ona sie bardzo zbuntowala, i zaczela znow gledzic o wolnosci w zwiazku i rownouprawnieniu.
Jak to facet, chce czasem miec wyzszosc nad kobieta, nawet w drobiazgach, ona wpada w taka furie, jakby za chwile mialby sie zakonczyc caly swiat.
A przeciez to tylko (poswiecenie), ktore jest bardzo wazne w zwiakzu.
Inny facet z tym sanym aspektem i jego zona. On jest dosc egocentryczny, gdy dojdzie do sprzeczki, on nigdy nie wyciagnie pierwszy reki, zawsze ona to robi. Oczywiscie Uran (to moja racja i koniec, jestem nieugiety).
Z mojego punktu widzenia, ciezko jest zyc z czlowikiem z takim aspektem. Niestety ale Uran niektorycm osobom po prostu w glowie cos poprzewracal. Moglabym pisac wiecej na temat tych aspektow, ale praca mnie wzywa, pozdrowienia.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies