× Astrologia w praktyce.

Kobieta - horoskop (zespół suchego oka - przyczyny).

2012/07/16 15:24 - 2012/07/16 17:04 #403 przez BarbaraS
Zespół suchego oka - przyczyny

Z przewlekłym zespołem suchego ok, walczę chyba od 2003 roku, były okresy poprawy oraz ponowne choroba wracała. Gdy wracała, czasem dochodziło do zapalenia rogówki oraz spojówki, brzegów powiek; oczywiście wszelkie zakażenia bakteryjne były wykluczone, alergie. Przez ten długi czas zdobyłam wiedzę na ten temat, oraz obserwując u innych ten problem (moi znajomi, inne osoby), zapisywałam to do notatnika.

Dziś miałam kolejną wizytę u dobrego specjalisty - okulisty. Cieszył się bardzo, gdy przygotowałam się do tej wizyty. Powiedziałam mu, na co zwróciłam uwagę, oraz których punktów jeszcze nie sprawdziłam - patrz poniżej (przyczyny suchego oka).
W moim horoskopie urodzeniowym Światła (Księżyc i Słońce) mają napięciowe aspekty do Urana, Neptuna oraz Plutona. Gdy w horoskopie urodzeniowym Światła (Słońce bądż Księżyc) mają napięciowe aspekty do innych planet, mogą czasami u takiej osoby wystąpić problemy z oczami, jakiekolwiek wady, czy też inne kłopoty (suche oczy, itd.
Moja babcia ma (nie żyje już) koniunkcję Neptuna do Słońca, całe życie miała wadę wzroku, można to interpretować w taki sposób, że Neptun zasłonił jej ostrość widzenia (oka - Słońce). Moja mama także ma kłopoty z oczami całe życie w horoskopie Księżyc w kwadracie do Urana, Marsa, oraz Słońce też ma aspekty napięciowe.


Jeśli ktoś jest zainteresowany jakie są przyczyny zespołu suchego oka, może poczytać poniżej:

1). Hormonalne: niedoczynność tarczycy (szczególnie przy niewyrównanych hormonach). Menopauza.
2). Zespół Sjögrena oraz choroba Miklucza, reumatoidalne zapalenie stawów. Moja znajoma ma ten problem i z tego powodu ma przewlekły stan suchego oka.
3). Stosowanie niektórych leków: np: niektórych środków nasennych, itd. Także tabletek antykoncepcyjnych, itd.
4). Niedobór witaminy A.
5). Inne choroby jak: cukrzyca, itd.
6). Alergia.
7). Uczulenie na kosmetyki.
8). Nieprawidłowy skład filmu łzowego.
9). Przebywanie długo w pomieszczeniach zadymionych, suchych.
9). Długotrwała praca przy komputerze.
10). Zapalenie gruczołów łojowych brzegów powiek.
11). Żle dobrane okulary (przy wadze wzroku).
12). Po przebytych zapaleniach nerwu twarzowego, trójdzielnego. U mojej klientki to wystąpiło.
13). Po zabiegach chirurgicznych na powiekach. U innej klientki.
14). W chorobach (pemfigoid, pęcherzyca, itd).
15). Czasami przebyte zakażenie półpaścem (u pewnej osoby z rodziny mojej to wystąpiło).
16). Częste noszenie soczewek kontaktowych.
17). Długie czytanie.
18). Oparzenia spojówek (blizny spojówkowe).
19). Jaglica. U innej klientki.
20). Nadużywanie kropli do oczu, przez dłuższy okres czasu ale z konserwantami.
21). Uszkodzenie komórek nabłonka rogówki. Moja babcia miała ten problem.
22). Uszkodzony gruczoł łzowy. U pewnego mężczyzny był taki problem.
23). Podeszły wiek.



Pozdrawiam serdecznie, Barbara Stanisławska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Załączniki:
    Ostatnia2012/07/16 17:04 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies