Dom IV


Dom czwarty jest początkiem naszego życia, istnienia, to korzenie naszej egzystencji i życia wewnętrznego. Tutaj znajduje się pierwotne zródło naszych ukształtowanych nawyków, odruchów, życia intymnego. Dlatego to miejsce, czyli IC, odbieramy bardzo osobiście, emocjonalnie w horoskopie; tutaj mieszczą się zapisy naszych wewnętrznych zachowań. Obraz rodziny jaki mamy ukształtowany w głowie, ten z przeszłości i ten jaki będzie w przyszłości. Także przynależność do tradycji i nasze środowisko domowe, warunki mieszkalne, dzieciństwo, emocjonalny posag, potrzeba opieki i bezpieczeństwa, rodzice (matka bądż ojciec), wychowanie, tradycja, ziemia i nieruchowości, dziedzictwa psychologiczne i bologiczne. W domu czwartym zatem instynktownie czerpiemy siłę z rodzinnego dziedzictwa, tradycji. Więcej o IV domu tutaj.

Tranzyty Urana

W ogólnym bilansie przynoszą rewolucje i uwalniają nas od zbędnego ciężaru, który powodował frustrację przez ostatnie lata. Buntujemy się przeciwko temu co powszechne, i chcemy tworzyć rzeczy nowe, rewolucyjne, jednocześnie poszukując ekscytacji. Na tranzytach Urana czujemy potrzebę większej swobody i nieskępowania, bo nagle robi się ciasno, i wszelkie dziedziny życia, które nas ograniczały, zostaną zburzone. Gdy działa Uran, wpadają nam do głowy genialne pomysły bądż zwyczajne wariactwa, na przykład: tranzyt Urana przez descendent chcemy zrobić coś szalonego, i pakujemy się w nowy związek, bo w starym związku zawiało nudą, albo nagle zrywamy starą znajomość. W naszych życiu uczuciowym "zatrzęsie się". Pojawiają się wokół nas niezwykłe osoby, z którymi wchodzimy w relacje przyjacielskie, itd, itd. Czasem takie nagłe wywrócenie struktur do góry nogami może być nieprzyjemne i wprowadzać niepokój, napięcie, więc tranzyty Urana również mogą narobić szkód, wszystko będze zależało od innych dodatkowo elementów w horoskopie.

Uran otwiera nam dostęp do przyszłości, zrywa z tradycją, łamie stare zasady, po to, aby zrobić postęp w danej dziedzinie życia. Przyspiesza naszą organizację życia, wnosi więcej przestrzeni aby człowiek mógł poczuć się "wolny". Przy tranzytach Urana czujemy się wewnętrznie nakręceni i podekscytowani, a sporadycznie Uran wyzwala w nas prowokujące zachowania.

Tranzyt Urana przez IC


Bardzo ważne jest aby przeanalizować urodzeniowe położenie Urana w znaku, domu, jego aspekty, oraz dom 4, i jego władcę oraz całą konstrukcję horoskopu. Bo tranzyt Urana przez IC w każdym horoskopie, odczutujemy go nieco inaczej. Dodatkowo tranzyty Urana i innych planet, niosą ze sobą środowisko, nastrój swojego urodzeniowego położenia w horoskopie.

-Tranzyt Urana na IC może wprowadzić niepokój i zachwianie podstaw bezpieczeństwa (Księżyc), albo na płaszczyżnie emocjonalnej (napięcie emocjonalne, sporadycznie zamieszanie w sferze psychiki) bądż mieszkaniowej. Jak było to u pewnej kobiety, która musiała się nagle wyprowadzić z domu.

-Uran na IC (tranzyt) może również popchać osobę, do tego, że sama będzie chciała uwolnić się od swojego środowiska domowego, napiętej sytuacji w rodzinie, która przez ostatnie lata powodowała ograniczenia. I dzięki tranzytom Urana, osoba ta poczuła wewnętrzną wolnność.

Pewien mężczyzna toczył walkę o mieszkanie na tranzycie Urana przez IC, co powodowało jego nerwowość i niepokój.

U innej kobiety tranzyt Urana przez IC w Rybach, prysło (Uran) jej marzenie (Ryby), o własnym domu.

Inna kobieta, gdy w jej horoskopie wiele lat temu Uran przechodził przez IC w Strzelcu, zbuntowała się przeciwko władzy rodziców, i wyprowadziła się z domu do swojego chłopaka.

W innym horoskopie mężczyzny, gdy tranzyt Urana wszedł na kwadrat do (IC w Strzelcu), podjął decyzje o przeprowadzce do innego miasta, w którym zaczął pierwszy rok studiów na kierunku "informatyka".

Inny mężczyzna na tranzycie Urana przez IC w Strzelcu, wyprowadził się za granicę i to była bardzo dobra decyzja.

-Jakość życia, zwłaszcza codzienność danej osoby ulega nagłej zmianie, na przykład osoba decyduje się na unowocześnienie warunków mieszkaniowych, kupując nowe sprzęty elektroniczne, podłączenie komputerów pod sieć internetową bądż ogólnie decydując sie na remont mieszkania, aby uzyskać więcej przestrzeni.
Tranzyt Urana na IC również nie wyklucza wszelkich awarii w domu, jeśli horoskop urodzeniowy na to wskazuje.

-Dom 4 to nasza rodzina, w której wychowaliśmy się, i dom, rodzina jaką założymy. Wiec tranzyt Urana na IC może przynieść rozwód u naszych rodziców, bądż nasz własny, jeśli horoskop urodzeniowy na to wskazuje. I tym samym struktura życia rodzinnego, którą budowaliśmy przez ostatnie lata, rozpada się. Gdy tkwiliśmy w związku pełnym napięc, to taki traznyt zwróci nam wolność, i zyskamy spokój. Gdy z kolei nie chcemy niczego zmianiać, Uran wprowadza stres i niepokój, gdyż tracimy poczucie bezpieczeństwa - struktura naszego bezpieczeństwa rozpada się.

-Życie codzienne z partnerem podczas tranzytu Urana przez IC, może wydawać nam się na tyle monotonne, że chcemy w tej przestrzeni poczuć moc ekscytacji, podniecenia, pragniemy zmian, więc decydujemy się na szalony krok, wchodzimy np: w nowa znajomość seksualną, która pobudzi nasze emocje. I tym samym chcemy odseparować się od życia domowego, które wiedliśmy dotychczas.
Taki tranzyt wywołuje bunt przeciwko domowych badż rodzinnych obowiązkom.

-Podczas tranzytu Urana przez IC, zrywamy z jakimiś wzorcami z dzieciństwa, a także łamiemy styl ukształtowanych nawyków, które mają swoje żródło w dzieciństwie, w domu rodzinnym. Uran przez IC, działa jakby na Księżyciu, bo Księżyc jest naturalnym władcą domu 4, zatem uwalnia nas od nadmiernego uzależnienia emocjonalnego od innych. Jest szansa, że poczujemy emocjonalną "wolność" zwłaszcza w relacjach partnerskich.
Jakaś tradycja rodzinna nie zajmuje już ważnego miejsca w naszych wartościach podczas tego tranzytu, więc chcemy się wyłamać i wprowadzić coś świeżego, nowego w nasze życie.

-Uran przechodząc przez IC wyzwala w człowieku chęc porzucenia, pozostawienia przeszłości za plecami i pomaga nam przerwać dopływ niemiłych doświadczeń z dzieciństwa. I pewna kobieta uwolniła się na zawsze od surowych metod wychowania, które stosował jej ojciec.
Mężczyzna z kolei, odciął się od zbyt nadopiekuńczej matki. Uwalniamy się od kogoś z rodziny, matki, ojca, żony, męża, rodzinnej trandycji, ukształtowanych nawyków, bądż niemiłych doświadczeń z przeszłości, itd.

-Rewolucje pojawiają się w naszym codziennym życiu, pewne fundamenty struktury rodzinnej, zostają złamane, zmienione, bądż chcemy sie od tego uwolnić.

Jak widać sytuacja na tym tranzycie mogą być różne, bo każdy horoskop jest inny.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie tego tekstu i zamieszczanie go na innych forach, nawet z załacznikiem: moje nazwisko. Proszę o wyrozumiałość.

Autor: Barbara Stanisławska, 19 listopad 2009

Polityce prywatności | Polityka Cookies