28 maja roku 2010 miał miejsce pierwszy ingres Urana w znak Barana. W jednym znaku Uran przebywa średnio 7 lat. Więc swoje gwałtowne, nieokiełzane energie zostaną wyładowane na przestrzeniach, które są reprezentowane przez znak Barana w horoskopie - patrząc na ogólne światowe tendencje. Uran w znaku Barana będzie przebywał do poczatku roku 2019.
Wysoko energetyczno - ekscentryczny wkład (Urana), który uruchomi pewne wydarzenia, które będą innowacją na skalę światową, powiązane ze znakiem Barana. Także wiele indywidualnych osób odczuje jego przełomowy wpływ. Ci ludzie, u których w horoskopie tranzyt Urana (w Baranie) będzie wchodzić na aspekt z jakąś planetą bądż osią (urodzeniowo). Na przykład tranzyt Urana w Baranie robi koniunkcję do Ascendentu, itd. Ale tego wątku (horoskopów poszczególnych osób) nie będę tutaj rozwijać, bo to sprawa bardzo indywidualna, lecz skupie się na ogólnych nastrojach na świecie, jakie będą.

Uran patron rewolucji, burzyciel społecznego porządku, łamie styl ukształtowanych  nawyków. Odcina od tego co stare, i uwalnia od tego co było naszym ciężarem, zbędnym obowiązkiem, bądż zwyczajną rutyną. Albo wywraca gwałtownie i niespokojnie do góry nogami nasze życie, wprowadzając dużo niepokoju wewnętrznego i lęku. Wszystko zwykle dzieje się szybko, a nastroje jakie nam towarzyszą to mieszanka: buntu, potrzeby większej swobody i wolności. Jedno cięcie i już jest wokół nas zupełnie inny świat, inni ludzi. Dlatego Uran działa z zaskoczenia, poraża i ekscytuje. Uran to także zaawansowane technologie, znakomite wynalazki, postęp, komputery, internet, informatyka, lotnictwo, telekomunikacja, elektronika, itd. Baran w archetypie to: zasoby energii, walka, agresja, indywidualność, impuls, ogień. Także sport, motoryzacja, wojsko, militaria, broń palna, aktywność, układ mięśniowy. A teraz połączmy te dwie energie (Baran i Uran), podstawiając je pod symboliczny wzór:

 

Wzywamy was na pojedynek.


Uran w Baranie podsyci jeszcze bardziej społeczne, wzburzone nastroje na świecie, które mogą wymknąć się spod kontroli, a wtedy może narodzić się bardzo poważny konflikt na świecie (sporadycznie zbrojny).
Zwłaszcza że tego typu decyzje mogą być podejmowane bardzo gwałtownie i nie przemyślanie (Baran).
Niektóre kraje w walce o autonomię, mogą posunąć się do radykalnych działań, gdyż wola walki będzie wyjątkowo duża i nieobliczalna, a ich reakcje niekontrolowane.


Bunt rebeliantów.


Wszelkiej maści rebelianci na świecie będą podejmować ostre (Baran) próby wyzwolenia spod władzy, która kontrolowała i stosowała wobec nich paskudne metody nacisku. Na jakąkolwiek nieuczciwą akcję i próbę ograniczania ich, reakcje będą bardzo burzliwe, agresywne i gwałtowne.


Nasza indywidualność.


Walka o naszą indywidualność będzie prowadzona pewnie i konkretnie. Podekscytowani, będziemy podejmować szybkie decyzje, podejmując się ryzyka. A także wyszukiwać nowych to bardziej skutecznych, (technik poznawczych) metod, które pomogą nam osiągnąć osobistą autonomię. Oczekując że zostaną przełamane i poszerzone granice naszej indywidualnej drogi do wolności. Wzrośnie kłótliwość i egocentryzm.
Nasze motto: jestem człowiekiem wolnym i robię to ci chcę, a nie to co narzuca mi chory i skostniały system społeczny.


Rewolucje w motoryzacji.


Świat doczeka się także postępu w dziedzinie - motoryzacji. Nowe modele samochodów będą miały lepsze silniki. I ogólnie cała konstrukcja samochodu będzie przypominała pojazd rodem z przyszłości, z całą masą różnych elektronicznych gadżetów. Konstruktorzy także położą nacisk na szybkość samochodu. Główkując, będą wymyślając coraz to nowsze konstrukcje, ulepszenia, aby zwykły spalinowy samochód zastąpić samochodem elektrycznym. Oczywiście to się już dzieje na świecie, ale przez te najbliższe 7 lat, postęp się rozszerzy, oraz jest szansa, że te ulepszenia będą powszechnie stosowane. Będzie to samochód oszczędny i ekologiczny, nie zagrażający środowisku.


Wypadki komunikacyjne.


Ze względu na swoją gwałtowność i nieobliczalność Uran w Baranie daje zwiększone ryzyko do nagłych wypadków.
Gdy te dwie energie się połączą, to Baran, który działa poprzez impuls, wchodząc w drogę Uranowi, który robi nagły nieprzewidywalny manewr, to ryzyko do wypadku sporadycznie jest.
Uran to nagła zmiana kierunku działania, nagły zwrot w inną stronę, a w połączeniu z Baranem, który jest wybuchowy, niecierpliwy, tym samym robi się nieciekawie.
Wyobrażmy sobie pędzący samochód bez opamiętania (Baran), który zbliża się do skrzyżowania, i tu zadziała dodatkowo Uran, który nieobliczalnie zmiana kierunek tego Barana, dodatkowo jeszcze go przyspiesza.
Bo Baran pędzi, a Uran przynosi nagłe zwroty akcji, sporadycznie niebezpieczne.


Walka w cyberprzestrzeni


Baran to w archetypie akcja, walka, wojna, agresja, która pokazuje pewne tło (Baran), na którym będą rozgrywać się potyczki siłowe i słowne, ogólnie wojenne na polu - cyberprzestrzeni (Uran).
Czyżby wyjątkowo agresywni hakerzy będą częściej i pewniej niż zwykle łamać kody dostępu, wszelkie zabezpieczenia, aby dostać się do tajnych informacji danego kraju? Co może wywołać ogólny światowy chaos i nerwowe, reakcje? No bo najlepiej przecież przeciwnika zaatakować (Baran) z zaskoczenia (Uran). A także wzrośnie agresja w cyberprzestrzeni, zwłaszcza słowna; ludzie wykorzystując fakt, iż są anonimowi, będą bez żadnych hamulców z agresją toczyć słowne potyczki. Niewykluczone wojny między państwami w cyberprzestrzeni.
A rynek gier komputerowych poszerzy się szczególnie o takie pozycje jak: wojna, akcja, pojazdy przyszłości.


Energia - Baran


Baran to także w archetypie "zasoby energii". Czyżby w procesie pozyskiwania energii, naukowcy wpadną na bardziej innowacyjne metody, które właśnie w najbliższych 7 latach staną się powszechnie znane i stosowane?Wojsko - broń przyszłości, maszyny, roboty bojowe (zdalnie sterowani strażnicy).


Prawdopodobnie powstanie nowy rodzaj broni palnej zaawansowanej technologii.
A idąc tym tropem, skoro Baran to broń, a Uran między innymi zaawansowane technologie, w tym konstrukcje maszyn, robotów. Czy zatem na świecie wojsko zastosuje taką broń (robot - człowiek) zdalnie sterowaną na polu walki z przeciwnikiem?
Ogólnie unowocześnienie tego co związane z wojskiem, militaria.


Sport - Baran


Nawet na tym polu w ogólnym światowym bilansie, czekają nas zmiany? Z okresami gwałtownej rywalizacji, podejmując się bezmyślnie ryzyka? Oraz próba łamania pewnych społeczne norm i zasad, które się ukształtowały przez ostatnie lata w sporcie (ogólnie na świecie).
Także nagły rzut na światło dzienne wielu genialnych sportowców, którzy zaskoczą świat swoimi wyjątkowymi umiejętnościami, na przykład niesamowita prędkość biegacza (Uran - Baran -szybkość). Pojawi się wiele sytuacji, które nas zaskoczą. Ogólnie w sporcie zaznaczy się postęp ale także buntownicze nastroje.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie tego tekstu i zamieszczanie go na innych forach, nawet z załacznikiem: moje nazwisko. Proszę o wyrozumiałość.

Serdecznie pozdrawiam, 30 maj 2010.

Autor: Barbara Stanisławska Astropasja.pl

Polityce prywatności | Polityka Cookies