× Elementarz astrologiczny.

Progresywny Księżyc na Descendencie

2011/09/09 18:55 #274 przez jamb85
Witam :)
Mam takie pytanie, jak mógłby objawić się progresywny Księżyc na Descendencie?
Wiem, że na pewno duży wpływ mają na to różne czynniki, np. znak na Desc., gdzie znajduje się Księżyc natalny, itd.
Tak jak już zdążyłam poczytać, to czasami manifestuje się on nowym związkiem lub zawarciem małżeństwa...
Ja jestem już mężatką, więc zastanawiam się, jakie u mnie może mieć on skutki. Mam Desc. w Skorpionie, a natalnie Księżyc w 7 domu w Strzelcu (w słabej koniunkcji z Saturnem).
Najpierw progresywny Księżyc przejdzie mi przez Węzeł Południowy, zaraz później przez Desc.
Myślę, że progresywny Księżyc jest bardzo ważny. Ja przynajmniej bardzo odczuwam jego działanie.
Ostatnio, gdy znajduje się w Skorpionie i robił aspekty do planet natalnych, to zawsze coś ważnego się działo. Często były to bardzo transformujące (Skorpion) wydarzenia i głębokie, dramatyczne .
Szczerze, to chciałabym, żeby on już poszedł sobie do Strzelca :) ale jeszcze trochę trzeba będzie poczekać ...

Pozdrawiam!


  • Posty: 35

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 06 Maj 1985
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/09/18 13:36 - 2011/09/21 09:31 #276 przez BarbaraS
    Witaj jamb85

    Progresywny Ksiezyc na desc, ogolnie wedrujacy przez dom 7, jednym slowem uruchomi sprawy 7 - domowe, gdzie sprawy te bada szczegolnie przez ten czas aktywowane, skupia naszą uwage, bedziemy musieli sie w te sprawy 7 - domowe zaangazowac.

    Jakie sprawy? otoz te, ktore sa reprezentowane przez dom 7 w horoskopie.

    Wiecej o domu 7 tutaj:

    tnij.com/eY6Rg

    Dobrze kombinujesz :) jamb85, wiec moze ta progresja przyniesc rozne rzeczy, na przyklad:

    -nowy zwiazek, badz sporadycznie sformalizowanie zwiazku uczuciowego (slub).

    -takze konciec zwiazku.

    -badz nowe przyjaznie, oraz zaangazowanie w sprawy w relacje z innymi ludzmi.

    -widzialam tez jakies trudne relacje z innymi.

    -nowe relacje z innymi nie tylko uczuciowe takze zawodowe, umowy, kontrakty, itp.

    -badz beda jakies sprawy w naszym zwiazku, powiazane z naszym zwiazkiem uczuciowym, a my bedziemy w nie zaangazowani. Wiec niekoniecznie musi to byc nowy zwiazek, badz rozpad zwiazku.

    -moga pojawic sie takze jakies trudnosci w zwiazku, jesli dodatkowo w tranzytach sa trudne aspekty np: Saturna do planet badz descendentu, itd. Bo jak pisalam progresywny Ksiezc wchodzac do domu 7 pokazuje dziedzine zycia, na jaka musimy zwrocic uwage, co bedzie nas przez ten czas absorbowac.

    -widzialam takze podczas wedrowki ksiezyca przez dom 7, na descendencie dobre rzeczy typu, po okersie burz w zwiakzu, przyszedl czas sielanki, zwlaszcza ze w tranzytach byly przyjemne tranzyty planet do domu 7, badz wenus, itd.

    -obserwowalam takze horoskopu osob u ktorych podczas tej progresji na descendencie, nic szczegolnego sie nie wydarzylo.

    Pisze tak, gdyz roznie sytuacje obserwowalam w swojej praktyce.

    To duzo bedzie zalezalo od tego, gdzie w horoskopie urodzeniowym jest Ksiezyc, jakie ma aspekty, wladca czyjego domu jest Ksiezyc. Na jaka planete ewentualnie wejdzie progresywny ksiezyc w domu 7, itd. Bo progresja Ksiezyca idac w horoskopie do poszczegolnych domow, na aspekty do planet, niesie ze soba swoje urodzeniowe srodowisko, potencjal.

    To tez zalezy od tego, na jakim etapie w zyciu uczuciowym jestesmy obecnie, bo jesli kobieta juz jest mezatka, a jej zwiazek jest stabilny, to taka progresja przez dom 7, nie przyniesie raczej ponownego malzenstwa ani rozwodu, lecz inne sprawy.

    Jesli osoba jest samotna, i jest gotowa na zwiazek, to taka progresja przyniesie jej nowe mozliwossci w tych sprawach, np: poznanie kogos nowego.

    Oczywiscie nie zapoominajmy o analizie jednoczesnie tranzytow, one sa najwazniejsze, nie mozemy ich bagatelizowac.

    Znajac te informacje, takze widzac przede wszystkim horoskop urodzeniowy caly, oraz tranzyty, mozna w miare dokladnie przewidziec co moze sie wydarzyc. Ale z pewnoscia nie bedzie to łatwe, a analiza taka wymaga czasu, skupienia.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Ostatnia2011/09/21 09:31 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/09/18 18:31 - 2011/09/19 14:14 #277 przez jamb85
    Basiu, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)

    Ja tak trochę próbowałam właśnie pokombinować, bo niby sporo czytam, interesuję się astrologią od ponad roku, ale jeśli chodzi o taką ładną syntezę, to jest naprawdę trudne. I zdaję sobie sprawę, jak wiele pracy to kosztuje :)
    No rzeczywiście, skoro jestem szczęśliwą mężatką, to niby nie powinien zaszkodzić mojemu związkowi ten Księżyc, po prostu zamiast pracy, która była u mnie na pierwszym planie, gdy ten progr. Księżyc był w 6 domu, teraz zaczną być bardziej istotne związki z innymi ludźmi. Choć praca i tak nadal będzie bardzo istotna ze względu na to że Saturn tranzytuje mi 6 dom, dwada progr. Słońca - 6 dom, itd.

    W moim 7 domu najpierw Księżyc natrafi na Saturna, więc tu mogą pojawić się jakieś przeszkody, ale też niekoniecznie, Saturn jest u mnie władcą 10 domu, więc może coś związane z pracą, jakieś umowy?.. Zastanawiamy się z mężem nad kredytem mieszkaniowym, więc może to z tym być związane ?(choć może takie sprawy to już bardziej z 8 domem są powiązane).
    Później progr. Księżyc wróci na swą pozycję urodzeniową, a wiem, że wtedy dzieją się naprawdę duże zmiany w życiu człowieka i nie da się tego przeoczyć (mój mąż właśnie miał ten powrót teraz i rzeczywiście wiele się ostatnio wydarzyło w jego życiu).
    Księżyc jest u mnie władcą domu 3 i 4, więc te sprawy też zostaną uruchomione. Rodzina rzeczywiście ostatnio zyskała na znaczeniu. Zaczęłam ostatnio pojmować jej ważność w życiu człowieka i zaczęłam też doceniać podtrzymywanie więzi rodzinnych. Jeśli chodzi o dom 3, to myślę cały czas "douczam się" z astrologii, więc dużo dużo czytam i nie tylko o astrologii, ale ogólnie też o sprawach duchowych.

    Ostatnio odkrywam dopiero działanie progr. Księżyca i zauważyłam, że naprawdę działa ! I to jest niesamowite :) bardzo często gdy działy się jakieś przełomowe rzeczy w moim życiu, on tworzył jakiś aspekt do planety lub osi.

    Oczywiście wiem, że to tranzyty są najważniejsze. A w nadchodzącym roku będzie się działo i to bardzo wiele u mnie w tej kwestii, ale może to już na jakiś inny wątek ;)

    Przepraszam, że tak się rozpisuję, ale podoba mi się takie zgłębianie astrologii i zachwycam się jej działaniem.
    Zachęcam innych, jeśli mają ochotę napisać o swoich doświadczeniach związanych z progresywnym Księżycem. Na pewno będzie to dla mnie bardzo inspirujące :)

    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!


  • Posty: 35

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 06 Maj 1985
  • Ostatnia2011/09/19 14:14 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/09/19 14:42 - 2011/09/19 14:52 #278 przez BarbaraS
    jamb85 napisał:

    Basiu, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)

    Ja tak trochę próbowałam właśnie pokombinować, bo niby sporo czytam, interesuję się astrologią od ponad roku, ale jeśli chodzi o taką ładną syntezę, to jest naprawdę trudne. I zdaję sobie sprawę, jak wiele pracy to kosztuje :)
    No rzeczywiście, skoro jestem szczęśliwą mężatką, to niby nie powinien zaszkodzić mojemu związkowi ten Księżyc, po prostu zamiast pracy, która była u mnie na pierwszym planie, gdy ten progr. Księżyc był w 6 domu, teraz zaczną być bardziej istotne związki z innymi ludźmi. Choć praca i tak nadal będzie bardzo istotna ze względu na to że Saturn tranzytuje mi 6 dom, dwada progr. Słońca - 6 dom, itd.

    W moim 7 domu najpierw Księżyc natrafi na Saturna, więc tu mogą pojawić się jakieś przeszkody, ale też niekoniecznie, Saturn jest u mnie władcą 10 domu, więc może coś związane z pracą, jakieś umowy?.. Zastanawiamy się z mężem nad kredytem mieszkaniowym, więc może to z tym być związane ?(choć może takie sprawy to już bardziej z 8 domem są powiązane).
    Później progr. Księżyc wróci na swą pozycję urodzeniową, a wiem, że wtedy dzieją się naprawdę duże zmiany w życiu człowieka i nie da się tego przeoczyć (mój mąż właśnie miał ten powrót teraz i rzeczywiście wiele się ostatnio wydarzyło w jego życiu).
    Księżyc jest u mnie władcą domu 3 i 4, więc te sprawy też zostaną uruchomione. Rodzina rzeczywiście ostatnio zyskała na znaczeniu. Zaczęłam ostatnio pojmować jej ważność w życiu człowieka i zaczęłam też doceniać podtrzymywanie więzi rodzinnych. Jeśli chodzi o dom 3, to myślę cały czas "douczam się" z astrologii, więc dużo dużo czytam i nie tylko o astrologii, ale ogólnie też o sprawach duchowych.

    Ostatnio odkrywam dopiero działanie progr. Księżyca i zauważyłam, że naprawdę działa ! I to jest niesamowite :) bardzo często gdy działy się jakieś przełomowe rzeczy w moim życiu, on tworzył jakiś aspekt do planety lub osi.

    Oczywiście wiem, że to tranzyty są najważniejsze. A w nadchodzącym roku będzie się działo i to bardzo wiele u mnie w tej kwestii, ale może to już na jakiś inny wątek ;)

    Przepraszam, że tak się rozpisuję, ale podoba mi się takie zgłębianie astrologii i zachwycam się jej działaniem.
    Zachęcam innych, jeśli mają ochotę napisać o swoich doświadczeniach związanych z progresywnym Księżycem. Na pewno będzie to dla mnie bardzo inspirujące :)

    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!


    Witaj jamb85 ponownie.

    Wiesz jamb85 w astrologii jest tak, ze wymaga ona doglebnej analizy kazdego przypadku. Gruntownie od podstaw, czyli aby postawiac diagnoze, prognoze na przyszlosc w danej sprawie, najpierw musimy zbadac ogolny potencjal, jaki jest zapisany w horoskopie urodzeniowym, gdyz nic nie wydarzy sie wiecej badz grozniej, jesli horoskop urodzeniowy na to nie wskazuje.
    I jesli chodzi o te twoje sprawy o jakie pytasz w watku, to trzeba zobaczyc jak ksiezyc urodzeniowo wyglada, jakie ma aspekty, itd. Takze przeanalizowac jednoczesnie tranzyty, itd, itd.

    Na przyklad gdy oczekujemy porady, diagnozy od lekarza, on musi nas widziec, zbadać. Podobnie jest z praca astrologa, on musi zobaczyc horoskop, zbadac go, pod kazdym kątem aby jego porada byla kompetentna. Bez tego wszelkie diagnozy astrologiczne sa niewykonalne.
    Moge ci na obecna chwile napisac ogolnie co oznacza progresywny Ksiezyc na Saturnie, bo co moge wiecej powiedziec? nic, skoro nawet horoskopu nie widzialam? Poza tym takie analizy wymagaja czasu i pracy.

    Progresja Ksiezyca na Saturnie.

    Ta progresja zderza nas z rzeczywistoscia, sciąga na ziemie, wowczas wszelkie mrzonki, iluzje pryskaja jak bańki mydlane. Gdy dziala saturn, pojawia sie jakis ciezar, ktory czujemy na naszych barkach. On rozlicza, przynosi konsekwencje, to czas porzadkowania naszych spraw, saturn wymaga aby zajac sie tym solidnie, wziac sie do roboty. Nie warto isc na latwizne, bo to nie bedzie dla nas dobrze, lepiec zacisnąc zeby i wziac sie solidnie do roboty, wtedy uda nam sie wybrnac z tego zwyciesko. Te wszelkie trudnosci, moga miec zwiazek z przestrzenia 7 - domowa, bo tam jest u ciebie progresja, czyli zwiazki, itd. Co jeszcze?

    O domu 7 poczytasz tutaj:
    tnij.com/eY6Rg

    Ta progresja takze moze przyniesc okres obnizonego nastroju, sporadycznie depresji, jesli urodzeniowo masz taki potencjal do depresji.

    Patrzymy takze wladca czyjego domu jest u ciebie Ksiezyc w horoskopie urodzeniwoym, gdzie lezy urodzeniowo, jakie ma aspekty (bo progresja wedrujac do poszczegolnych domow i na palnety, niesie takze ze soba swoj urodzeniowy potencjal). Patrzymy takze jednoczesnie na tranzyty jakie beda dzialaly.

    Wiec jesli do tej pory popelnilas jakies bledy w swoim zyciu emocjonalno - uczuciowym, ta progresja cie rozliczy. Jesli z kolei bylas fair, to nie odczujesz bolesnie tej progresji.

    Sprawy kerdytowe z kolei to glownie dom 8.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Ostatnia2011/09/19 14:52 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/09/19 15:02 #279 przez BarbaraS
    Progresywny Ksiezyc na descendencie w moim horoskopie.

    Bylo to kilkanascie lat temu, wowczas bedac samotna osoba, poznalam mezczyzne, zakochalam sie, weszlam w staly zwiazek. Oczywiscie w tranzytach byly odpowiednie aspekty planet.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/09/19 20:05 #280 przez jamb85
    Witaj Basiu :)

    Przepraszam, nawet z imienia się nie przedstawiłam ;) - Justyna
    Ja zdaję sobie sprawę, jak wiele pracy wymaga takie wydedukowanie czegoś, a poza tym też wymaga zobaczenia kosmogramu, sprawdzenia tranzytów, itd. I wiem, że tu na forum nie ma miejsca na jakieś dogłębne prognozy, interpretacje. Ale bardzo wielu rzeczy się mogę nauczyć, właśnie choćby na Twoim, czy innych osób przykładzie z życia wziętym.
    Doceniam bardzo Twe odpowiedzi i dziękuję za nie :)
    Tymczasowo będę sama sobie grzebać, szukać, uczyć się, ale czuję, że przyjdzie też czas na profesjonalną pomoc, bo sama nie jestem w stanie wielu rzeczy pojąć.

    Pozdrawiam Cię serdecznie!

    Justyna


  • Posty: 35

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 06 Maj 1985
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies