× Elementarz astrologiczny.

Koniunkcja Merkury Jowisz

2017/08/09 14:25 - 2017/08/09 14:49 #590 przez BarbaraS
Opis tego aspektu w horoskopie urodzeniowym bedzie ogolnie, gdyz zalezy to od calej konstrukcji horoksopu. Od polozenia merkurego w znaku, domu, jego aspektow z innymi planetami, itd.
Koniunkcja Merkury - Jowisz moze dac umysl (Merkury), ktory ma dalekosiezne plany. To szerokie horyzonty w komunikacji oraz mysleniu, dazenia do wyzszego poznania siebie i swiata, bogaty swiatopoglad na zycie, szeroka wiedza z niektorych tematow. Komunikacja w jakiej jest nastawienie na rozwoj (Jowisz), takze doszukiwaniu sie pozytywnych (Jowisz) aspektow w rozmowie. Chec wspierania, filozofowania, a nawet medrkowania, nauczania innych. Takie osoby lubia blysnac inteligencja, wiedza, chca byc wrecz odbierane jako osoby dobrze poinformowane w temacie, ktore maja szeroka wiedze, lubia uczyc sie jezyki obce. Czasem moze pojawic sie jednak przesada (Jowisz), proba pouczania innych. Ta koniunkcja to ped do zdobyawania wiedzy badz ogolnie chec aby rozwinac sie w rozmowie na szerokie tory, aby zdoby. moralny autorytet (wiedzy, intelekt). Ten aspekt moze dac latwosc przyswajania wiedzy oraz optymizm i wiare w prawde, ale nie u kazdego. Czasem moze przyniesc zwyczajne zadufanie, oraz niechec aby spojrzec na inny punkt widzenia, ktory maja inne osoby. To takze komunikacja, w jakiej doszukujemy sie prawdy, szczerosci, sprawiedliwosci i moralnosci (Jowisz). Te osoby moga sobie cenic szerokie wyksztalcenie (nie wszyscy). Znam pewna osobe z ta koniunkcja, mowi zwykle duzo i z ekspansja, jak zyciowy filozof. Niektorzy czuja sie bardzo dobrze w kontakcie z ta osoba, jaka rozszerza ich umysly, inni twierdza, ze gada za duzo i bez sensu. Aspekt ten zacheca osobe aby wyplywajac poza granice sztywnych schematow. Znam takze inna osobe z ta koniunkcja, to wieczny student, ciagle sie czegos uczy.
Mam aspekt ale Merkury w sekstylu do Jowisza, lubie sie uczyc, poszerzac swoja wiedze, oraz czesto w rozmowie wchodze w role nauczyciela, doradcy, ktory wyjasnia wszelkie tematy. Moj umysl takze potrafi myslec optymistycznie. Jowisz kojarzy nam sie miedzy innymi z bogactwem, wiec aspekt Jowisza do Merkurego oznacza u mnie, ze ja pragne posiadac bogactwo (Jowisz) wiedzy (Merkuty), to jest dla mnie najwazniejsze w zyciu.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Ostatnia2017/08/09 14:49 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies