× Elementarz astrologiczny.

Aspekty w horoskopie porównawczym, a przyciąganie erotyczne.

2011/07/13 18:46 #261 przez Belka
BarbaraS napisał:

Belka napisał:

Witam, dopiero wglebiam sie w astrologie i jestem jeszcze kompletnie zielona i mam bardzo duzo watpliwosci. Z podanych przez Pania aspektow z pewnym panem (nie tyle jeszcze partnerem ale powiedzmy kandydatem na dobrej drodze do tego) mam pierwsze cztery. Przy czym w relacjach z Plutonem Jego jest Pluton a moje Mars i Wenus (w synastrii kwadratury, w kontaktowym trygony), w relacji Mars Wenus, Mars jest moj (synastria sekstyl, kontaktowy koniunkcja, tu dodam, ze natalnie tez mam taka koniunkcje i jeszcze pojawila sie ona w horoskopie na pierwsze spotkanie), jest tez sekstyl Jego Wenus, polsekstyl Slonca oraz trygon Jowisza do mojego Ascendentu (nie wiem czy to ma znaczenie, ale mam tez natalnie koniunkcje Wenus do Ascendentu). Dodatkowo sa aspekty jowiszowe, czyli Jego Jowisz w trygonach do mojej Wenus i Marsa oraz koniunkcja naszych Jowiszy oraz sekstyl Jego Slonca do mojego Marsa. Wiem ze w wiekszosci sa to aspekty przyciagajace, ale nie wiem na ile wzajemne. Tzn. mnie do Niego bardzo przyciaga (i to na roznych plaszczyznach) i jak sie domyslam to sprawka wspomnianych aspektow, przynajmniej czesciowo. Nie wiem jednak na ile takie aspektowanie dziala wzajemnie. I tu bardzo prosze, licze i bede ogromnie wdzieczna za pomoc w interpretacji i wyjasnienie jak takie aspekty dzialaja na kazdz ze stron, bo przyznam, ze jeszcze bardzo sie gubie w kwestiach prawidlowej interpretacji. Pozdrawiam serdecznie. Dodam, ze ja jestem solarnym Skorpionem a On Koziorozcem.


Droga "Belka"

Przepraszam ze dlugo nie odpisywalam, mialam wazne sprawy, zdrowie, sprawy domowe, nie jestem w stanie czesto tutaj bywac.

Wymienione tutaj aspekty porownawcze (te ktore pisalam na poczatku watku), moga przyciagac fizycznie osoby do siebie, ogolnie mowiac. Ale naturalnie analiza samych tylko aspektow porownawczych jest niewystarczajaca, trzeba takze przeanalizowac inne rzeczy.

Przede wszystkim trzeba sprawdzic, czy inne aspekty nie dzialaja blokujaco na te aspekty przyciagania erotycznego, na przyklad Saturna.

Przyklad:

Pewien mezczyzna z pewna mila pania mieli porownawczo scisla koniunkcje Wenus do Marsa, potocznie mowiac, taki aspekt dosc mocno przyciaga do siebie ludzi fizycznie. Lecz w tym przypadku Saturn w horoskopie kobiety, ktory robil kwadrat do Wenus w horoskopie kobiety oraz kwadrat do Marsa w horoskopie mezczyzny (porownawczo), spowodowal, ze to przyciaganie bylo jednostronne, czyli pan bardziej pozadal pania, niz pani - tego pana. Saturn zadzialal blokujaco.

Poza tym, ten pan w swoim horoskopie urodzeniowym nie mial takich waznych elementow, jakie pokazuja ideal partnera (elementy) w horoskopie urodzeniowym kobiety. Bo w horoskopie urodzeniowym kobiety, mozna wyczytac typ partnera, kochanka (Mars) oraz typ męża potocznie mowiac (aspekty planet do Slonca).

I u tego pana - ten typ nie byl spelniony, mimo ze mieli swietna koniunkcje porownawczo Mars - Wenus.

Bo jesli kobieta lubuje sie w typie mezczyzny - Uraniczny: niezalezny, blyskotliwy, niezwykly, to typ mezczyzny na przyklad Neptuniczny ja nie zainteresuje.

A jesli ktos nie spelnia typu partnera / partnerki, to trudno sie do tej osoby przekonac, mowa o przyciaganiu fizycznym.

Poza tym trzeba takze sprawdzic okolicznosci, bo dwie osoby na przyklad moga miec fajne aspekty porownawcze przyciagania fizycznego, a w ogole nie maja ze soba kontaktu, nie znaja sie.
Zapewne masz z wieloma mezczyznami na swiecie ciekawe horoskopy porownaecze, ale nawet sie z nimi nie spotkasz, i nigdy ich nie widzialas.

Poza tym, moze sie takze wydarzyc taka sytuacja, ze ludzie maja ze soba fajne aspekty porownawcze, oraz spelniony jest typ partnera / partnerki, ale z powodu jakis blokujacych czynnikow zyciowych, nie dopuszca do tego, aby ten ogien miedzy nimi wybuchnal.

Aby sie o tym przykonac, czy jest przyciaganie czy nie, osoby musza miec ze soba kontakt, jakikolwiek, czy na zywo przy przez telefon ;).

Aby dobrze zrobic taka analize astrologiczna - przyciaganie miedzy osobami, trzeba przede wszystkim horoskop widziec porownawczy, sprawdzic takze horoskopy urodzeniowe partnerow, itd. Taka analiza nie zajmuej 20 minut, ale zdecydowanie dluzej. Wiele osob mysli, ze wystraczy spojrzec w horoskop, i juz cos widac, to nie prawda. Ja takich analiz tutaj nie robie na forum, jedynie opisuje przypadki, ktore juz znam z prostej przyczyny, trzeba im poswiecci duzo czasu.

Mowisz ze u was w horoskopie porownawczym jest:

-aspekt jego Plutona do Marsa i Wenus twojej?

-twoj mars w sekstylu do jego Wenus?

-z polsekstylami dajmy sobie spokoj w astrologii partnerskiej, za slaby aspekt.

-kontaktowy odlozylabym na pozniejsze etap, najpierw analizujemy porownawczy.

-aspekt Wenus do Jowisza, nie uznalabym go za aspekt przyciagania erotycznego. Te aspekty Jowisz - Wenus zwlaszcza harmonijne, (czasami tylko), oraz jesli reszta czynnikow jest sprzyjajaca o jakich pisalam wyzej, moze zadzialac na zasadzie takiej, ze ludzie maja szanse w zyciu na prawdziwe, szczere uczucie miedzy soba, dlaczego szczere i prawdziwe? bo tam jest Jowisz (prawda, szczerosc).
W niektorych horoskopach sie z tym spotkalam. Oczywiscie jesli osoby mialy w ogole szanse na zwiazek. Czyli taki aspekt daje szanse aby sie w sobie szczerze zakochac, jesli inne czynniki beda sprzyjajace.

Podsumowanie: nie da sie odpowiedziec kompetentnie, nie widzac horoskopu porownawczego, ani urodzeniowych, i bez doglebnej analizy.

Pozdrawiam cieplo.
Barbara Stanislawska.

Bardzo dziekuje za odpowiedz :-) Oczywiscie, ma Pani racje, wiem, ze to co podalam to tylko wycinek i nie czyni pelnego obrazu potencjalu zwiazku ani prognostyku dla niego na przyszlosc. Nawiasem mowiac Pana znam i widuje, czesto jestesmy w kontakcie i jak mi sie wydaje na dobrej drodze do blizszej znajomosci. W horoskopie porownawczym jest oczywiscie bardzo duzo innych aspektow (zgodnosc "wyceniona" na 86 procent, cokolwiek to znaczy) z udzialem wzajemnie aspektowanych planet (w tym sekstyl jego Wenus do mojego Ascendentu,
moj Mars w sekstylu do Jego Słonca,
moj Pluton w trygonie do Jego Slonca,
kwadratura mojej Wenus do Jego Urana,
Sekstyl mojego Księzyca do Jego Merkurego, Urana i Plutona
koniunkcja Jowiszy, Uranow, Neptunow oraz Plutonow (czesc to planety pokoleniowe, wiec pewnie sie nie liczy)
moj Pluton w koniunkcji z Jego Uranem
tzw. podwojny nelson sekstylu Uranow do Neptunow
sekstyl mojego Ksiezyca do Jego Slonca,
koniunkcja mojego Saturna do Jego Wenus (chyba nienajlepszy aspekt)
Jego Slonce w sekstylu do mojego Neptuna
Jego Uran w koniunkcji do mojego Plutona
Jego Saturn w kawadraturze do mojego Slonca (tez chyba niedobry aspekt)
i inne jeszcze w tym koniunkcja Jego Juno do mojego Slonca
wszystko aspekty do 2 gora 3 st. :-)
W dodatku On ma descendent w Skorpionie, w ktoryym ja mam Slonce, Ksiezyc, Merkurego i Neptuna. Co ciekawe ja mam descendent w Bliźniętach a malo mnie ciagnie do blizniakowatych Panow :-)
Przepraszam za powyzsza litanie, ale chcialam w ten sposob pokazac, ze zdaje sobie sprawe z tego ze astrologia porownawcza to wiecej niz kilka przyciagajacych aspektow (w dodatku wazne sa takze horoskopy natalne a nie tylko prownawcz).. I ze w naszym horoskopie sa inne jeszcze aspekty ktore powoduja ze zwrocilismy na siebie uwage. Niemniej nie smialabym oczekiwac ze ktos sie podejmie interpretacji tylu aspektow na forum. Dlatego zapytalam o tych kilka,jak na wstepie, bo ciekawi mnie jak one dzialaja na kzada ze stron.
Barddzo, bardzo jeszcze raz dziekuje za odpowiedz - pozdrawiam serdecznie


  • Posty: 4

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 15 Lis 1963
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/07/14 12:10 - 2011/07/15 08:27 #262 przez BarbaraS
    Belka napisał:

    BarbaraS napisał:

    Belka napisał:

    Witam, dopiero wglebiam sie w astrologie i jestem jeszcze kompletnie zielona i mam bardzo duzo watpliwosci. Z podanych przez Pania aspektow z pewnym panem (nie tyle jeszcze partnerem ale powiedzmy kandydatem na dobrej drodze do tego) mam pierwsze cztery. Przy czym w relacjach z Plutonem Jego jest Pluton a moje Mars i Wenus (w synastrii kwadratury, w kontaktowym trygony), w relacji Mars Wenus, Mars jest moj (synastria sekstyl, kontaktowy koniunkcja, tu dodam, ze natalnie tez mam taka koniunkcje i jeszcze pojawila sie ona w horoskopie na pierwsze spotkanie), jest tez sekstyl Jego Wenus, polsekstyl Slonca oraz trygon Jowisza do mojego Ascendentu (nie wiem czy to ma znaczenie, ale mam tez natalnie koniunkcje Wenus do Ascendentu). Dodatkowo sa aspekty jowiszowe, czyli Jego Jowisz w trygonach do mojej Wenus i Marsa oraz koniunkcja naszych Jowiszy oraz sekstyl Jego Slonca do mojego Marsa. Wiem ze w wiekszosci sa to aspekty przyciagajace, ale nie wiem na ile wzajemne. Tzn. mnie do Niego bardzo przyciaga (i to na roznych plaszczyznach) i jak sie domyslam to sprawka wspomnianych aspektow, przynajmniej czesciowo. Nie wiem jednak na ile takie aspektowanie dziala wzajemnie. I tu bardzo prosze, licze i bede ogromnie wdzieczna za pomoc w interpretacji i wyjasnienie jak takie aspekty dzialaja na kazdz ze stron, bo przyznam, ze jeszcze bardzo sie gubie w kwestiach prawidlowej interpretacji. Pozdrawiam serdecznie. Dodam, ze ja jestem solarnym Skorpionem a On Koziorozcem.


    Droga "Belka"

    Przepraszam ze dlugo nie odpisywalam, mialam wazne sprawy, zdrowie, sprawy domowe, nie jestem w stanie czesto tutaj bywac.

    Wymienione tutaj aspekty porownawcze (te ktore pisalam na poczatku watku), moga przyciagac fizycznie osoby do siebie, ogolnie mowiac. Ale naturalnie analiza samych tylko aspektow porownawczych jest niewystarczajaca, trzeba takze przeanalizowac inne rzeczy.

    Przede wszystkim trzeba sprawdzic, czy inne aspekty nie dzialaja blokujaco na te aspekty przyciagania erotycznego, na przyklad Saturna.

    Przyklad:

    Pewien mezczyzna z pewna mila pania mieli porownawczo scisla koniunkcje Wenus do Marsa, potocznie mowiac, taki aspekt dosc mocno przyciaga do siebie ludzi fizycznie. Lecz w tym przypadku Saturn w horoskopie kobiety, ktory robil kwadrat do Wenus w horoskopie kobiety oraz kwadrat do Marsa w horoskopie mezczyzny (porownawczo), spowodowal, ze to przyciaganie bylo jednostronne, czyli pan bardziej pozadal pania, niz pani - tego pana. Saturn zadzialal blokujaco.

    Poza tym, ten pan w swoim horoskopie urodzeniowym nie mial takich waznych elementow, jakie pokazuja ideal partnera (elementy) w horoskopie urodzeniowym kobiety. Bo w horoskopie urodzeniowym kobiety, mozna wyczytac typ partnera, kochanka (Mars) oraz typ męża potocznie mowiac (aspekty planet do Slonca).

    I u tego pana - ten typ nie byl spelniony, mimo ze mieli swietna koniunkcje porownawczo Mars - Wenus.

    Bo jesli kobieta lubuje sie w typie mezczyzny - Uraniczny: niezalezny, blyskotliwy, niezwykly, to typ mezczyzny na przyklad Neptuniczny ja nie zainteresuje.

    A jesli ktos nie spelnia typu partnera / partnerki, to trudno sie do tej osoby przekonac, mowa o przyciaganiu fizycznym.

    Poza tym trzeba takze sprawdzic okolicznosci, bo dwie osoby na przyklad moga miec fajne aspekty porownawcze przyciagania fizycznego, a w ogole nie maja ze soba kontaktu, nie znaja sie.
    Zapewne masz z wieloma mezczyznami na swiecie ciekawe horoskopy porownaecze, ale nawet sie z nimi nie spotkasz, i nigdy ich nie widzialas.

    Poza tym, moze sie takze wydarzyc taka sytuacja, ze ludzie maja ze soba fajne aspekty porownawcze, oraz spelniony jest typ partnera / partnerki, ale z powodu jakis blokujacych czynnikow zyciowych, nie dopuszca do tego, aby ten ogien miedzy nimi wybuchnal.

    Aby sie o tym przykonac, czy jest przyciaganie czy nie, osoby musza miec ze soba kontakt, jakikolwiek, czy na zywo przy przez telefon ;).

    Aby dobrze zrobic taka analize astrologiczna - przyciaganie miedzy osobami, trzeba przede wszystkim horoskop widziec porownawczy, sprawdzic takze horoskopy urodzeniowe partnerow, itd. Taka analiza nie zajmuej 20 minut, ale zdecydowanie dluzej. Wiele osob mysli, ze wystraczy spojrzec w horoskop, i juz cos widac, to nie prawda. Ja takich analiz tutaj nie robie na forum, jedynie opisuje przypadki, ktore juz znam z prostej przyczyny, trzeba im poswiecci duzo czasu.

    Mowisz ze u was w horoskopie porownawczym jest:

    -aspekt jego Plutona do Marsa i Wenus twojej?

    -twoj mars w sekstylu do jego Wenus?

    -z polsekstylami dajmy sobie spokoj w astrologii partnerskiej, za slaby aspekt.

    -kontaktowy odlozylabym na pozniejsze etap, najpierw analizujemy porownawczy.

    -aspekt Wenus do Jowisza, nie uznalabym go za aspekt przyciagania erotycznego. Te aspekty Jowisz - Wenus zwlaszcza harmonijne, (czasami tylko), oraz jesli reszta czynnikow jest sprzyjajaca o jakich pisalam wyzej, moze zadzialac na zasadzie takiej, ze ludzie maja szanse w zyciu na prawdziwe, szczere uczucie miedzy soba, dlaczego szczere i prawdziwe? bo tam jest Jowisz (prawda, szczerosc).
    W niektorych horoskopach sie z tym spotkalam. Oczywiscie jesli osoby mialy w ogole szanse na zwiazek. Czyli taki aspekt daje szanse aby sie w sobie szczerze zakochac, jesli inne czynniki beda sprzyjajace.

    Podsumowanie: nie da sie odpowiedziec kompetentnie, nie widzac horoskopu porownawczego, ani urodzeniowych, i bez doglebnej analizy.

    Pozdrawiam cieplo.
    Barbara Stanislawska.

    Bardzo dziekuje za odpowiedz :-) Oczywiscie, ma Pani racje, wiem, ze to co podalam to tylko wycinek i nie czyni pelnego obrazu potencjalu zwiazku ani prognostyku dla niego na przyszlosc. Nawiasem mowiac Pana znam i widuje, czesto jestesmy w kontakcie i jak mi sie wydaje na dobrej drodze do blizszej znajomosci. W horoskopie porownawczym jest oczywiscie bardzo duzo innych aspektow (zgodnosc "wyceniona" na 86 procent, cokolwiek to znaczy) z udzialem wzajemnie aspektowanych planet (w tym sekstyl jego Wenus do mojego Ascendentu,
    moj Mars w sekstylu do Jego Słonca,
    moj Pluton w trygonie do Jego Slonca,
    kwadratura mojej Wenus do Jego Urana,
    Sekstyl mojego Księzyca do Jego Merkurego, Urana i Plutona
    koniunkcja Jowiszy, Uranow, Neptunow oraz Plutonow (czesc to planety pokoleniowe, wiec pewnie sie nie liczy)
    moj Pluton w koniunkcji z Jego Uranem
    tzw. podwojny nelson sekstylu Uranow do Neptunow
    sekstyl mojego Ksiezyca do Jego Slonca,
    koniunkcja mojego Saturna do Jego Wenus (chyba nienajlepszy aspekt)
    Jego Slonce w sekstylu do mojego Neptuna
    Jego Uran w koniunkcji do mojego Plutona
    Jego Saturn w kawadraturze do mojego Slonca (tez chyba niedobry aspekt)
    i inne jeszcze w tym koniunkcja Jego Juno do mojego Slonca
    wszystko aspekty do 2 gora 3 st. :-)
    W dodatku On ma descendent w Skorpionie, w ktoryym ja mam Slonce, Ksiezyc, Merkurego i Neptuna. Co ciekawe ja mam descendent w Bliźniętach a malo mnie ciagnie do blizniakowatych Panow :-)
    Przepraszam za powyzsza litanie, ale chcialam w ten sposob pokazac, ze zdaje sobie sprawe z tego ze astrologia porownawcza to wiecej niz kilka przyciagajacych aspektow (w dodatku wazne sa takze horoskopy natalne a nie tylko prownawcz).. I ze w naszym horoskopie sa inne jeszcze aspekty ktore powoduja ze zwrocilismy na siebie uwage. Niemniej nie smialabym oczekiwac ze ktos sie podejmie interpretacji tylu aspektow na forum. Dlatego zapytalam o tych kilka,jak na wstepie, bo ciekawi mnie jak one dzialaja na kzada ze stron.
    Barddzo, bardzo jeszcze raz dziekuje za odpowiedz - pozdrawiam serdecznie


    Gdy wykonujemy horoskop porownawczy (dopasowanie dwoch partnerow do siebie), patrzymy na rozne elementy jak:

    1). Ale najpierw musimy przeanalizowac osobne horoskopy urodzeniowe dwoch osob (kobiety i mezczyzny), pod katem tego, jaki stosnek ma kazda z dwoch osob do zwiazku, jakiego szukaja zwiazku. Czy ci ludzie sa zdolni do stworzenia stalego zwiazku. Bo jesli jedna osoba preferuje zwiazek staly, z perspektywa na malzenstwo, a druga nieustannie zmienia partnerow i trudno jej wytrzymac dluzej w danym zwiazku, to takie osoby sie nie dogadaja.

    2). Patrzymy takze w horoskopach urodzeniowych dwoch partnerow jaki jest ich "typ partnera / partnerki", ktory tez musi byc spelniony, przynajmniej w jakims stopniu. Oraz jaki bedzie prawdopodobnie ten partner zyciowy. Jesli na przyklad kobieta ma Marsa w Wodniku, to lubi miedzy innymi mezczyzn w typie Wodnika, wiec jej partner dobrze aby mial w swoim horoskopie urodzeniowym mocnego Wodnika, badz Mocnego Urana albo nawet inny znak, ale z tego samego zywiolu powietrza.

    2). Kolejno porownujemy dwa horoskopy urodzeniowe partnerow (inaczej mowiac: wykreslamy horoskop porownawczy) i na poczatku szukamy tzw: "podobienych elementow", ktore tez sa bardzo wazne. Na przyklad, jedna osoba ma Slonce w Lwie, a druga osoba ma Asc w Lwie, nie musi byc koniunkcja miedzy tymi elementami, aby to zadziaalo, wystarczy, ze te planety wazne leza w tym samym znaku. Albo jedna osoba ma Ksiezyc w Raku, a druga ma Slonce w Raku.
    Badz jedna osoba ma w swoim horoskopie urodzeniowym koniunkcje Slonce - Saturn, a druga ma Slonce w Koziorozcu.
    Pisze to, bo bardzo duzo takich rzeczy widzialam w horoskopach porownawczych, u moich klientow.

    3). Teraz znalizujemy aspekty porownawcze. Juz nie bede pisac jak to robic i na co patrzec. Takze w jakich domach partnera wypadaja nasze planety i na odwrot.

    4). Pozniej robimy horoskop kontaktowy.

    5). I dopiero na koncu przystepujemy do prognozy na przyszlosc danego zwiazku, za pomoca tranzytow, progresji, dyrekcji. Nakladamy najpierw tranzyty na urodzeniowe horoskopy dwoch partnerow (bo aby zwiazek powstal, miedzy ludzmi, musza byc odpowiednie tranzyty w ich horoskopach urodzeniowych, ktore uaktywnia ten potencjal, czyli czas wejscia w zwiazek. Kolejno nakladamy tranzyty na horoskop porownawczy i kontaktowy. I na przyklad bardzo fajnie widac, gdy nakladamy tranzyty na horoskop kontaktowy, wowczas zwlaszcza dobre tranzyty, odpowiedzich planet do Wenus, desc itd, moga uruchomic takze potencjal, ze osoby sie na przyklad do siebie zbliza jeszcze bardziej, itd.

    Przyklad:

    Pewna pani i pan poznali sie, horoskop porownawczy byl nienajgorszy, i zauwazylam, ze w ich horoskopie kontaktowym (to jeden wspolny horoskop - wektorowy), tranzyt Jowisza zbliza sie na koniunkcje do Wenus, ja powiedzialam im, ze w tym czasie maja szanse na to aby sie do siebie bardziej zblizyli, bo Jowisz obdarza, daje szanse, itd. Minal miesiac i okazalo sie, ze rzeczywiscie podjeli decyzje, ze beda razem na powaznie, milosc wowczas rozkwitla miedzy nimi. Oczywiscie w tym przypadku byly duze szanse, bo oboje byli sami, byli na siebie otwarci, i inne okolicznosci sprzyjaly.

    Więc dopiero prognoza za pomoca tranzytow na horoskopy urodzeniowy tych ludzi, na horoskop porownawczy i kontaktowy przewiduje co bedzie sie dzialo dalej w tej ich relacji partnerskiem, prosciej mowiac co ich czeka w zwiazku.

    Tak w duzym skrocie.


    Jesli chodzi o typ partnera w horoskopie kobiety to patrzymy na:

    -Polozenie Marsa w znaku i jego aspekty. Mars - typ partnera, potocznie mowiac kochanka.

    -Takze patrzymy w horoskopie kobiety, jakie sa aspekty planet do Slonca. I potocznie mowiac, aspekty planet do Slonca powiedza nam o typie męża. Na przyklad kobieta ma Slonce w trygonie do Urana, wiec typ mezczyzny Uraniczny. Ale takze przede wszystkim jej partner zyciowy, maz moze miec w swoim horoskopie urodzeniowym mocnego Urana badz Wodniaka (niekoniecznie).
    Czasem gdy sa miedzy tymi planetami negatywne aspekty, to ten mezczyzna moze miec cechy Wodnika ale takze kila tych mniej korzystnych cech, jak buntowniczosc, egocentyzm, dziwactwa, itd.

    -Patrzymy takze na desc, bo to co mamy na desc, w domu 7, to takie osoby do siebie przyciagamy, nawet partnerow.

    Oczywiscie te 3 elementy jak Mars, aspekty do Slonca i desc beda sie mieszac, i nasz partner zyciowy, maz, bedzie mial przynajmniej czesc tych elementow, ktore sa reprezentowane przez te trzy czynniki w horoskopie urodzeniowym kobiety. Oraz w tych 3 elementach, pojawia sie cechy (przynajmniej czesc), ktore kobieta uzna, ze taki jest jej typ faceta.

    Podsumowanie nie mozna zaczynac sie od analizy aspektow porownawczych, ale od czegos innego, opis wyzej.



    Belka piszesz, ze macie porownawczo, sekstyl Wenus do Asc, to fajny aspekt porownawczy, przyciaga romantycznie i fizycznie. Ten aspekt powoduje wzajemna harmonie miedzy ludzmi, naturalne dopasowanie, oraz atrakcyjnosc miedzy osobami. Osoba z Wenus reaguje harmonijnie (Wenus) na Asc drugiej osoby, czyli na jej wizerunek, cialo, postawe zewnetrzna, na to jak sie prezentuje przy pierwszym wrazeniu, podoba sie tej osobie ten wizerunek - drugiej osoby. A osoba z Asc odczuwa wplywy Wenus osoby, ktora ma z nia kontakt, jak: sympatia, itd.
    To dobry aspekt dla wszelkich zwiazkow zwlaszcza trwalych, malzenskich.

    Wazne: na podstawie jednego wyrwanego aspektu z horoskopu porownawczego, nie mozna stawiac diagnozy porownawczej, bo jak pisalam wyzej, trzeba przeanalizowac inne elementy, oraz reszte aspektow. Moze byc tak, ze takich harmonijnych aspektow jak ten bedzie niewiele w horoskopie porownawczych, a reszta aspektow bedzie bardzo trudna, poza tym jeden z partnerow ma bardzo powazne problemy wchodzenia w zwiazki trwale i jest bardzo niestabilny emocjonalnie, nieprzewidywalny, wiec pozniej ten aspekt bedzie dzialal (Wenus sekstyl Asc), ale jego sily moga byc modyfikowane przez inne elementy w horoskopie. Na przyklad gdy osoby schodza na inny poziom relacji, na przyklad w stosunkach domowych, a widzimy, ze tam sa nieciekawe aspekty porownawcze, itd, wowoczas powstanie miedzy nimi konflikt, mimo, ze maja taki fajny sekstyl Asc do Wenus. To zalezy na jaki poziom relacji schodzimy.

    Inny przyklad: osoby maja porownawczo koniunkcje Mars - Wenus w Baranie, to jesli zejdą do poziomu w relacji (seksualnej), w lóżku bedzie ogien, niesamowite przyciaganie erotyczne. Ale gdy maja jednoczesnie na przyklad koniunkcje Slonca do Saturna, ktora wypada w domu 4, to gdy zejda do poziomu relacji na plaszcznie domowej, moga odczuwac tego Saturna, w postaci ograniczen, kontrolowania, narzekania, frustracji, wymagan.

    Powiedzialas takze o tym: ze on ma desc w Skorpionie a ty masz Slonce w Skorpionie. Popatrz, on spotkal na swojej drodze kobiete Skorpiona, czyli to co mialm na desc - Skorpion. Czasem to sie sprawdza, to co mamy na desc, to takie osoby przyciagany, czy to partnerzy uczuciowi, czy biznesowi, itd.

    Moja kolezanla ma ze swoim mezem uklad, czyli ona ma Asc w Lwie chyba w 5 stopniu, a on ma Slonce w Lwie chyba 25 stopniu - podobienstwo.
    Te podobienstawa sa wanze i tez dzialaja. Ale tylko na podstawie tego elementu, nie mozna powiedziec, ze osoby stworza zwiazek.

    Macie tez sekstyl Slonca do Ksiezyca, takze fajny aspekt porownawczy. Wazne jest gdy w horoskopie porownawczym sa harmonijne relacje miedzy swiatlami (Ksiezyc, Slonce). Bo wtedy, typologia (Slonce) jednego partnera reaguje harmonijnie na reakcje emocjonalnie i przyzwyczanenia (Ksiezyc) drugiej osoby.

    Zdecydowanie wazniejsze sa aspekty jednej osoby, czyli planet osobistych i asc do planet osobistych badz do asc partnera. Aspekty planet pokoleniowych w horoskopie porownawczym, na dalszy zdecydowanie plan wrzucamy.

    Macie tez koniunkcje Saturn - Wenus, to trudny aspekt.

    Itd, itd.

    Belko nie dojdziemy do solidnych wnioskow, jesli bedziemy wyrywac same pojedyncze aspekty z horoskopu porownawczego, bez doglebnej analizy pozostalych ekementow, jakie opisalam na poczatku.
    Wiec na podstawie tego co wyslalas, z cala pewnoscia nie da sie powiedziec, czy zwiazek bedzie trwal czy nie, czy wogole wejdziecie w wiazek.
    Gdyz moze byc tak, ze ludzie maja swietny horoskop porownaeczy, ale co z tego, skoro sa oboje zajeci w zwiazkach, albo jeden z partnerow, nie podchodzi do zwiazkow powaznie, a drugi oczekuje tylko powaznego zwiazku.

    Astrolog uczy sie astrologii partnesrkiej latami, obserwuje wiele horoskopow.

    Pozdrawiam cieplo.
    Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Ostatnia2011/07/15 08:27 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/07/14 19:33 #265 przez Belka
    Pani Barbaro,
    bardzo, bardzo dziekuje za tak obszerna odpowiedz i tyle mi poswieconego czasu :-) Oczywiscie jak najbardziej ma Pani slusznosc, trzeba analizowac o wiele wiecej niz pojedyncze aspekty. Niemniej juz to, co Pani napisala, daje mi jakas wiedze i nauke w kwestii astrologii. Jeszcze raz bardzo dziekuje
    Pozdrawiam serdecznie


  • Posty: 4

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 15 Lis 1963
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/07/15 08:27 #266 przez BarbaraS
    Belka napisał:

    Pani Barbaro,
    bardzo, bardzo dziekuje za tak obszerna odpowiedz i tyle mi poswieconego czasu :-) Oczywiscie jak najbardziej ma Pani slusznosc, trzeba analizowac o wiele wiecej niz pojedyncze aspekty. Niemniej juz to, co Pani napisala, daje mi jakas wiedze i nauke w kwestii astrologii. Jeszcze raz bardzo dziekuje
    Pozdrawiam serdecznie


    Prosze bardzo.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies