× Astrologia w praktyce.

Predyspozycje zawodowe w horoskopie urodzeniowym.

2011/10/04 17:49 - 2011/10/04 17:55 #304 przez BarbaraS
jamb85 napisał:

Zastanawiam się nad sowim horoskopem. U mnie domy związane ze sprawami, predyspozycjami zawodowymi to dom: 12 i 7.
Władca Asc. - Wenus na pograniczu 12 i 11. Władca 6 domu - Wenus.
Władca MC - Saturn w 7 domu w słabej koniunkcji z Księżycem.
Dodatkowo Słońce na Asc.A planety na osiach są ważne w przypadku predyspozycji zawodowych.
Jestem pedagogiem specjalnym. Z 12 domem kojarzy mi się praca w zamknięciu, ja pracuję z dziećmi niewidomymi. Ośrodek w którym pracuję jest ośrodkiem można powiedzieć zamkniętym, z internatem.
Chyba dość mocny jest u mnie Jowisz, który znajduje się właśnie w 10 domu - robi 0 st kwadraturę do Słońca i Asc. (zdaje się że jest powiązany z wychowywaniem), a ja jestem właśnie wychowawcą.
W 6 domu znajduje się Pluton. Natomiast Neptun robi kwadraturę do władcy Asc. Wenus. (Neptun kojarzy mi się z niepełnosprawnościami, być może z niewidzeniem właśnie też)..
Takie są moje przemyślenia :)

Pozdrawiam serdecznie


Witaj jamb ponownie :)

Piszesz ze jestes pedagogiem specjalnym (pracujesz z dziecmi niewidomymi), bardzo fajny zawod, naprawde.

Spojrz masz w swoim horoskopie silny dom 12, bo jest tam kilka planet, nawet Slonce od strony domu 12, Wenus wladca asc i domu 6 w domu 12, czyli tak jak piszesz, ze to praca w odosobieniu, w punktach odizolonych, w zamknietych punktach. Malo tego to jest praca z pewnym poswieceniem, poswiecasz sie dla tych dzieci, mocny dom 12.

Osoby ktore maja w horoskopie albo silny dom 12, badz neptuna, Ksiezyc w rybach, lubia sie czemus badz komus czasem poswiecac. Ja np: mam wenus w domu 12, Ksiezyc w rybach w kwadracie do Neptuna, i ogolnie mocnego neptuna, i lubie sie poswiecac w sprawach zwiazanych ze zwierzetami, zawsze chcialam miec male przytulisko dla zwierzat.

Czyli wiemy ze masz wrodzone predyspozycje do poswieciania sie, pracy z takimi dziecmi, niewidomymi. Zajmujesz sie pedagogika, a pedagogika mowiac prostym jezykiem to nauka o wychowaniu, wiec popatrz masz Slonce blisko asc, a Slonce to miedzy innymi pedagogika (wychowanie), bo wychowanie to w archetypie dom 5 (wladca domu 5 naturalnie jest Lew - Slonce).

Masz Jowisza w domu 10, wiec potrafisz na swoj sposob poszerzac horyzonty wyslowe u tych dzieci, uczyc je, rozwijac. Wiec masz predyspozycje aby byc takim zyciowym nauczycielem dla tych dzieci.

Serdecznie pozdrawiam.
Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Ostatnia2011/10/04 17:55 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/10/04 19:45 #305 przez jamb85
    Dziękuję Basiu za odpowiedź :)
    Nie wiedziałam, że Słońce jest związane z pedagogiką :) dobrze wiedzieć!
    Faktycznie mam taki charakter że lubię, albo nawet wręcz czuję przymus poświęcania się dla innych, nie tylko jeśli chodzi o pracę. Ale tu chyba ma też znaczenie Pluton w 6 domu, cytując za Arroyo: "W tym domu Pluton wskazuje kogoś, kto albo chce służyć i pomagać innym, albo przynajmniej chce mieć poczucie, że jest użyteczny". Coś w tym jest.

    Pozdrawiam i dziękuję za inspirację :)


  • Posty: 35

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 06 Maj 1985
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/10/04 19:52 - 2011/10/04 20:03 #306 przez BarbaraS
    jamb85 napisał:

    Dziękuję Basiu za odpowiedź :)
    Nie wiedziałam, że Słońce jest związane z pedagogiką :) dobrze wiedzieć!
    Faktycznie mam taki charakter że lubię, albo nawet wręcz czuję przymus poświęcania się dla innych, nie tylko jeśli chodzi o pracę. Ale tu chyba ma też znaczenie Pluton w 6 domu, cytując za Arroyo: "W tym domu Pluton wskazuje kogoś, kto albo chce służyć i pomagać innym, albo przynajmniej chce mieć poczucie, że jest użyteczny". Coś w tym jest.

    Pozdrawiam i dziękuję za inspirację :)


    Jamb przypomnij, w ktorej to ksiazce czytalas, Stephen Arroyo napisal wiecej ksiazek, oraz na jakiej stronie?, sprawdze.

    Poświecenie sie dla innych, to domena domu 12, Neptuna, a nie Plutona. No chyba ze interpretujesz to w taki sposob, "przymus (Pluton) aby sie poswiecic (Neptun, dom 12).

    A Pluton w domu 6 mozna interpretowac na wiele sposobow. Miedzy innymi mocne zaangazowanie w prace, w warsztat pracy, taki zmysł badacza, ktory dociera do najglebszych zakamarkow. Osoba ktora ma umiejetnosci - docierania do prawdy w tej dziedzinie, czuje przymus doprowadzania kazdej sprawy zwiazanej z praca do konca, itd. Moze miec umiejetnosci - zyciowego psychologa w pracy, itd. Jak wiemy, dom 6 to nie tylko praca.

    W archetypie Neptun, dom 12 - to poświecenie.
    A Pluton to - przymus, zaangazowanie, docieranie do glebi problemu, itd, itd.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Ostatnia2011/10/04 20:03 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/10/04 20:04 #307 przez jamb85
    Ktoś z pewnego , innego forum podesłał mi na maila Plutona w domach i napisał, że to opracowanie Arroyo, ale być może mija się to z prawdą :( Przepraszam, że niesprawdzone informacje zamieszczam, ale ludziom ufam, więc byłam pewna że to Arroyo. Może lepiej to skasować, żeby kogoś w błąd nie wprowadzać?

    A jeśli chodzi o ten przymus, to rzeczywiście, poza tym, że mam taki charakter, że z natury lubię i chcę się poświęcać dla innych, tych, którzy tego potrzebują (czyli np. dzieci w mojej pracy), to są też, a przynajmniej były osoby w moim życiu, dla których nie musiałam a nawet nie powinnam się poświęcać, bo one to wykorzystywały, a jednak robiłam to. I to chyba to działanie Plutona w 6 domu u mnie.
    Ale nie chcę się rozwlekać na rzeczy niezwiązane z wątkiem :)

    Pozdrawiam serdecznie

    Justyna


  • Posty: 35

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 06 Maj 1985
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/10/04 20:20 - 2011/10/04 20:24 #308 przez BarbaraS
    jamb85 napisał:

    Ktoś z pewnego , innego forum podesłał mi na maila Plutona w domach i napisał, że to opracowanie Arroyo, ale być może mija się to z prawdą :( Przepraszam, że niesprawdzone informacje zamieszczam, ale ludziom ufam, więc byłam pewna że to Arroyo. Może lepiej to skasować, żeby kogoś w błąd nie wprowadzać?

    A jeśli chodzi o ten przymus, to rzeczywiście, poza tym, że mam taki charakter, że z natury lubię i chcę się poświęcać dla innych, tych, którzy tego potrzebują (czyli np. dzieci w mojej pracy), to są też, a przynajmniej były osoby w moim życiu, dla których nie musiałam a nawet nie powinnam się poświęcać, bo one to wykorzystywały, a jednak robiłam to. I to chyba to działanie Plutona w 6 domu u mnie.
    Ale nie chcę się rozwlekać na rzeczy niezwiązane z wątkiem :)

    Pozdrawiam serdecznie

    Justyna


    Tak, to już temat na inny watek.
    Ale rozumiem cie, "piszesz ze poswiecalas sie dla innych, ktorzy tego nie potrzebowali, i cie wykorzystali"

    Popatrz masz silny dom 12, wiec jestes zwlaszcza osobowoscia 12 - domowa, czyli taka, ktora moze dac sie czasem zmanipulowac innym, szybko mozesz zaufac, nie zawsze uda ci sie powiedziec nie. Mozesz byc narazona na wplywy innych, bo dzialasz w dobrze wierze, chcesz pomagac, jestes dobroduszna osobą, latwowiernosc, oderwanie od rzeczywistosci, itd. Bo dom 12 to Neptun, poddanie się wplywom innych, poswiecenie, dryfowanie - oczywiscie w archetypie.

    Pisze to tylko na podstawie tego domu 12 silnego, inne dodatkowe elementy w twoim horoskopie moga to nieco modyfikowac.

    U ciebie dom 12 dominuje nad tym Plutonem.

    Pluton juz inadziej dziala, Pluton to dominacja, a nie uleglość - oczywiscie w archetypie.

    Dopiero po pelnej analizie calego horoskopu urodzeniowego, mozna wyciagnac konkretny opis charakteru osoby.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Ostatnia2011/10/04 20:24 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2013/07/05 17:59 - 2013/07/05 18:08 #463 przez buttercake
    Witam, znalazłam ten wątek, nie patrzyłam, czy stary, czy nie, po prostu znalazłam po hasłach w wyszukiwarce. Czy mogłabym poprosić o opinię na temat mojego kosmogramu oraz jakie predyspozycje on określa wobec zawodu, kariery, osobowości? Nie mogłam znaleźć dokładniejszego wykresu, jeśli będzie potrzeba proszę pisać. Tymczasem prezentuję swój kosmogram i proszę o odpowiedź:

    słońce 8*30' waga
    as 19*12' lew
    księżyc 20*57' strzelec
    merkury 20*40' waga
    wenus 7*42' skorpion
    mars 10*17' rak
    jowisz 28*02' panna
    saturn 11*53' wodnik
    uran 14*06' koziorożec
    neptun 16*13' koziorożec
    pluton 21*02' skorpion
    mc 5*42' byk

    Załącznik 1.png nie został znaleziony



  • Posty: 2

  • Płeć: Nieznana
  • Data urodzenia: Nieznana
  • Załączniki:
    Ostatnia2013/07/05 18:08 edycja: buttercake od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies