× Astrologia w praktyce.

Saturn w astrologii medycznej - ogólnie.

2011/02/26 19:39 #162 przez jamb85
Wysłałam do Ciebie maila Basiu


  • Posty: 35

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 06 Maj 1985
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/04/12 19:54 #204 przez Paulina24
    BarbaraS napisał:

    Saturn w astrologii medycznej - ogólnie.

    Saturn w astrologii medycznej reprezentuje kregoslup, strukturę kostna, staw biodrowy, kościec, zwlaszcza kolana, reumatyzm. Kregoslup jest takim rusztowaniem ciala, i to rusztowanie (kregoslup) utrzymuje odpowiedania postawe ciala, podtrzymuje cialo.
    Co jeszcze? zęby, wszelkie chrząstki, złogi mineralne jak zwapnienia, zatwardzenia, ogolnie stawy, kamienie pecherza zolciowego, skóra, moze miec takze zwiazek z siwieniem. I wszelkie choroby zwiazane z tymi czesciami ciala, jakie wyzej wymienilam.
    Saturn ze wzgledu na swoje sily ograniczające, blokuje swobodne dzialanie energii i mechanizmu wielu organow w organizmie.
    Niektorzy astrolodzy twierdza, ze Saturn ma zwiazek z koncem zycia, granica (Saturn) miedzy zyciem, a smiercia.

    Obserwujmy zwlaszcza w horoskopie urodzeniowym:

    -czy Saturn jest w domu 6.
    -badz jest w aspekcie do wladcy domu 6.
    -albo jest na ascendencie.
    -badz jest w domu 1/
    -ogolnie Saturn jest na osi.
    -badz ma aspekt do wladcy domu 1.
    -albo ma aspekt do Slonca.
    -i czy jest ogolnie silnny w horoskopie.
    -itd.

    Przyklady:

    Gdy tranzyt Saturna robil koniunkcje do ascendentu w moim horoskopie, bolały mnie kolana.

    Gdy z kolei Saturn zrobil koniunkcje do Marsa w moim horoskopie - wyladowalam w szpitalu, z powodu uciążliwego zaparcia (z powodu leku _żelaza, jakie stosowalam na anemie). Takze na tym tranzycie zakres morfologii krwi, nieco sie zmienil w moim organizmie (anemia), Saturn ogranicza, Mars to miedzy innymi krew. U mnie anemia miala zwiazek z niedoczynnoscia tarczycy. Takze na tranzycie Saturna do Marsa (sekstyl) zrobilam porzadek z moimi zębami.

    Pewna kobieta ma koniunkcje Slonca do Saturna w domu 6 - choruje na reumatyzm.

    Obserwowalam takze kilka przypadkow, tranzyty Urana do Saturna (zwlaszcza aspekty napieciowe), kondycja skory pogorszyla sie o tych osob, rowniez to wydarzylo sie u mie.
    Moga sie pojawic jakies choroby skory (oczywiscie nie u kazdego).

    Tranzyt Saturna na Wenus, zwlaszcza aspekt napieciowy, moze czasem pogorszyc urodę skóry, bo Wenus to uroda, skora (Saturn).

    Tranzyt Saturna na Sloncu, zwlaszcza aspekt napieciowy, ograniczenie (Saturn) siły witalnej (Slonce).

    Tranzyt Saturna na ascendencie, przez dom 1, moze pomoc osobie, aby zmobilizowac sie i na przyklad zrzucic zbedne kilogramy, jesli jest to konieczne. Takze czasem tranzyty Saturna do Marsa, Slonca, Ksiezyca.

    W horoskopie uroodzeniowym pewna kobieta ma Saturna na ascendencie, ma klopoty ze stawem biodrowym, ktos inny klopoty z kolanami, albo z kregoslupem, z nogą.

    Jeszcze inna z tak polozonym Saturnam, ma klopoty z chodzeniem.

    Pewien mezczyzna ma Saturna na osi, ma klopoty z kregoslupem.

    U mnie w horoskopie Saturn ma aspekt do wladcy ascendentu, mialam kilka razy w zyciu klopoty z kregoslupem.

    Tranzyt Saturna na Ksiezycu (napieciowe aspekty), ogranicza nasze sily emocjonalne, cieżar (Saturn) emocjonalny (Ksiezyc), ktory moze doprowadzic do melancholii, a nawet do depresji, to zalezy od calego horoskopu urodzeniowego.

    Spotkalam sie takze kilka razy u osob, ktorzy mieli silnego Saturna w horoskopie, bylo im czesto zimno.

    Uwaga: przedstawione tutaj opisy, nie musza sie sprawdzac u kazdego, bo na to pracuje caly horoskop, tak naprawde.



    Zdjecie ze strony:
    www.ruckgrad2.pl.tl/Kr%26%23281%3Bgos%26%23322%3Bup.htm

    Pozdrawiam cieplo.
    Barbara Stanislawska.



    Ech ten Saturn, mam go na ascendencie, rzeczywiście mam problemy od 7 lat z biodrem, czasem z kręgosłupem, w szkole podstawowej regularnie musiałam chodzić na rehabilitacje, która była dla mnie dużym ciężarem. Paulina.


  • Posty: 16

  • Płeć: Nieznana
  • Data urodzenia: Nieznana
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/04/14 11:49 #205 przez BarbaraS
    Witam serdecznie

    Paulino, podobnie jak Ty, mialam tez klopoty z kregoslupem, u mnie w horoskopie Saturn ma aspekt do wladcy ascendentu. Wazne jest to, przy klopotach z kregoslupem, aby miec dobra postawe gdy siedzimy przy biurku, takze wygodne łózko do spania, poduszka, itd.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies