Gdy tranzyt Urana działa na urodzeniowego Saturna, to chcemy wyswobodzić się z organizacji (Saturn) życia, która miała twardo ustalony, ścisły codzienny grafik. Dążymy do tego, aby uzyskać więcej przestrzeni i nieskrępowania, bo nagle robi się ciasno; i struktury, które były ciężko budowane przez wiele lat, będą musiały się zmienić. To co było naszym obciążeniem, zbędnym obowiązkiem, bądż zwyczajną rutyną (Saturn), zostanie zburzone. Nie opierajmy się tym zmianom, bo gdy będziemy chcieli zatrzymać stare wzorce i zasady, to może dojść do negatywnego wydżwięku tranzytu Urana, jak: nerwowość, niepokój wewnętrzny. Dlatego podczas jego tranzytów, trzeba być w miarę elastycznym i otworzyć się na to, co nowe, i rozkruszyć blokadę (Saturn), która nie dawała nam możliwości rozwoju, postępu i tłumiła naszą indywidualność (Uran). Są to tranzyty planet pokoleniowych, więc bardzo trudno jest "nierealizować" ich energii, zwykle człowiek idzie za wibracją tranzytów planet pokoleniowych. Tranzyty Urana (nasze plany nagle moga sie zmienic), niespodziewane zwroty akcji, nagle zmiany. Spodziewajmy sie czegos niespodziewanego.

Tranzyty Urana burzą wszystko to, co skostniałe, a ich naturę działania, możemy porównać do uderzenia pioruna, który zjawia się niespodziewanie. I nagle wokół nas, jest już zupełnie inna przestrzeń życia, bardziej swobodna i szersza przestrzeń życia. A jeśli mowa o tranzytach napięciowych, to na przykład tranzyty Plutona wewnętrznie gniotą, miażdzą, transformuja, ich siła, (gdy jest mocny i żle aspektowany Pluton w horoskopie urodzeniowym) daje wrażenie, gniecenia, miażdzenia wewnetrznego, radykalnie coś się zmienia. Bo Pluton musi oczyścić daną sferę życia, aby w tym miejscu narodziło się coś nowego, lepszego. Z kolei Saturn daje uczucie ciężaru, na przykład wyobrażmy sobie, że zaczynamy biec z obciążonym plecakiem na plecach, wówczas swoboda naszych ruchów jest spowolniona; tak więc na tranzytach Saturna napięciowych, między innymi jakaś sprawa staje się tym samym naszym obciążeniem i obowiązkiem (Saturn). Z kolei tranzyty Urana na aspektach napięciowych, nie tylko uwalniają nas od zbędnego bagażu, ale mogą również wprowadzić napięcie, niepokój, coś nagłego, bardzo niespodziewanego, czyli gwałtowne wywrócenie struktur życia do góry nogami i czasem może być to bardzo nieprzyjemne.

Osoby, które są w bardzo ścisłych relacjach z Saturnem w horoskopie urodzeniowym (silny Saturn w horoskopie), takie nagłe zburzenie przez tranzyty Uran, ich ustalonego porządku życia, może ich na początku zdenerwować, wprowadzić niepokój; z kolei osoby, które naturalnie otwarte są na postęp, odetchną i powiedzą: wreszcie "uwolniłem się" od tego ciężaru.

Naturalnie Saturn chce budować struktury, które są trwałe i niezmienne, i niechętne włącza się jak Uran, do wędrówki po drodze ku innowacyjności. On między innymi ustala priorytety, prawa, wprowadza porządek, i testuje nasze wytworzone systemy bezpieczeństwa, przychodzi na kontrolę. Więc poruszony nagle przez tranzyt Urana, Saturn broni się, a jego fundamenty zostają nadkruszone, bo jeśli jakaś struktura życia nie jest podparta solidnym filarem (Saturn), to rozpadnie się (Uran) błyskawicznie. I Saturn jest jak stare drzewo, które się nie przesadza.

Gdy z kolei tranzyt Saturna działa na urodzeniowego Urana, zwłaszcza napięciowym aspektem, to między innymi człowiek ma uczucie, że coś bądż ktoś blokuje, ogranicza (Saturn) jego wolność (Uran). Bądż nasza wolność i zbyt swobodna jakaś przestrzeń życia, powinna zostać bardziej zorganizowana i uporządkowana (Saturn). Albo Saturn testuje stabilność fundamentów, na których chcemy stworzyć coś nowego, na przykład: jakiś rewolucyjny wynalazek, który powinien wiązać się z skromnym nakładem finansowym (Saturn). To mogą być też problemy, obowiązki, potrzeba organizacji życia u naszych przyjaciół (Uran), i wiele, wiele innych sytuacji. Oczywiście, aby napisać konkretnie, co to będzie za wydarzenie i u kogo (jest taka możliwość), trzeba przeanalizować różne czynniki w horoskopie.

Przykład: gdy tranzyt Saturna działał kwadratem na urodzeniowego Urana w moim horoskopie, to przyszedł okres na awarie komputerowe w moim domu, napęd w komputerze padł, wirusy się przyplątały. Była w tym moja również wina, gdyż coś nieświadomie zaniedbałam. Więc wówczas Saturn testuje realność, a zwłaszcza solidność zabezpieczeń w moim komputerze. I tym samym sprawa ta, zmobilizowała mnie do tego, aby te rzeczy uporządkować (Saturn).

U innej osoby był tranzyt Saturna w kwadracie do Urana w domu VI. Saturn zmobilizował tą osobę, aby wdrożyła więcej organizacji w swoje zaplecze, środowisko pracy, aby uporządkowała rzeczy, związane z jej pracą. I w całym tym działaniu odczuwała troszkę frustracji i obciążeń, bo musiała wziąć się za nawał obowiązków, które wcześniej zaniedbała. I skutek był taki, że nie miała czasu na przyjemności, bo Saturn przypomniał jej wciąż o obowiązkach. Saturn ograniczył jej "czas wolny - Uran", czyli zaczęła mnieć mniej wolnego czasu dla siebie. Uran urodzeniowo jest w Wadze, więc tranzyt Saturna (kwadrat) do Urana, przyniósł również pewne trudności, w relacji (Waga) ze współpracownikami, a jej szef (Saturn), przyblokował jej zbyt swobodną i zbuntowaną (Uran) naturę. Bo Uran (Wodnik), który jest poza czasem, może balansowć między potrzebą niezależności, genialnych pomysłów, a nagłych napadów złości i buntu. Osoby, które mają silną fazę wodnika w horoskopie, zwłaszcza jeśli Uran ma aspekty napięciowe, buntują się przeciwko temu co powszechne, co blokuje ich wolność, preferują szybkie tempo życia, które ciągle ulega zmianom na coś nowego, nietypowego, ekscytującego. A ich sposób realizacji cech charakteru, bywa momentami egocentryczny, nieco bezosobowy, chcą za każdnych razem wyłamać się (Uran), poza sztywny regulamin (Saturn). Zwłaszcza napięciowy Wodnik, to taki genialny dziwak, rebeliant, po którym nie wiadomo, czego się spodziewać.

Uran tworzy rzeczy nowe, technicznie rozwinięte, i buntuje się przeciwko temu co powszechne. I tranzyty jego do Saturna chcą przerwać ciąg tradycji, która trwała latami, i zrobić miejsce na nowy postęp. Tranzyty Urana powodują nagłe przyspieszenie organizacji (Saturn) życia, a wówczas człowiek, który nie jest przygotowany na takie rewolucje, krzyczy "co się dzieje u licha". Przy tranzytach harmonijnych Urana do Saturna, zmiany, rewolucje, przychodzą zdecydowanie łagodniej i harmonijnie.

I tak ciągnie się walka między tym co nowe, z technicznym postępem, a tym co stare i powszechne. I dzięki tranzytom Urana, zrzucimy zbędny ciężar z naszego życia, uwolnimy się od restrykcji i ograniczeń, a podczas tranzytów Saturna - Saturn zmolilizuje nas do tego, aby wdrożyć więcej porzadku i organizacji w naszej codziennosci, zmobilizuje nas do pracy i pomoże dokończyć rzeczy, sprawy, które odłożyliśmy na bok, bądż poprostu nam się nie chciało ich kończyć. A dobrze strzeżone granice, które Saturn buduje, są bardzo przydatne w życiu każdej jednostki, gdyż Saturn jest taką "dżwignią bezpieczeństwa", dzięki której wiemy, do którego punktu działania, jest jeszcze bezpiecznie, a od którego punktu, zaczyna się spora działka ryzyka.


Tranzyt Urana do Saturna, odcina nas od starych (Saturn) spraw. Na przykład mój znajomy, zakończył wówczas starą, długoletnią znajomość.

 Przykłady z życia


Mniej więcej 10 lat temu, w moim horoskopie był tranzyt Urana w opozycji do Saturna (Saturn w Lwie w domu IV). I między innymi Uran uwolnił mnie od pewnych twardo ustalonych ram organizacji (Saturn) życia codziennego, jakie sobie wcześniej narzuciłam. Potrzebowałam wówczas więcej przestrzeni w domu (Uran), więc rzeczy, które były już niepotrzebne (stare) oddałam komuś aby pozostawić więcej lużnego miejsca w domu. Oraz Uran wywrócił codzienną rutynę życia, która wydawała mi się już niepotrzebna. Codzienne przyzwyczajenia, które towarzyszyły mi przez lata, zmieniły się.

Ten tranzyt Urana również przyniósł rewolucje (Uran), zmiany zawodowe (Saturn) u mojego ojca (ojciec - Saturn), który podiął decyzję, że chcę wyswobodzić się (Uran) od pracy, która stała się w ostatnim okresie czasu, już tylko jego obciążeniem (Saturn), nie dającym zadowalających zysków finansowych.

U pewnego mężczyzny w horoskopie był tranzyt Urana w koniunkcji do Saturna w domu 10, nagle (Uran) stracił pracę, strukturę którą budował przez ostatnie lata ten mężczyzna, zapadła się (Uran). Uran wywrócił do góry nogami stabilne, acz kolwiek nieco przestarzałe struktury bezpieczeństwa (bo praca ta, chodż ciężka dawała mu jakieś poczucie bezpieczeństwa), i Uran przyniósł mu dodatkowo niestabilność o swoją przyszłość i nerwowość.

To był również czas, gdzie chciałam w swojej codzienności, organizacji życia domowego (dom IV), wdrożyć więcej nowoczesnych rozwiązań (Uran), kupiłam komputer (laptopa), i dzięki temu bez problemów, zabierałam go ze sobą w podróż i tym samym uwolniłam się od pewnych ograniczeń, zyskałam więcej swobody.

W roku 2009 podczas tranzytu Urana w kwinkunksie do Saturna pojawiły się dolegliwości chorobowe, mianowicie mocne drgawki (zrywy miokloniczne). A tranzyt Neptuna w opozycji do Saturna spowodował, że sześciu lekarzy przez kilka miesięcy mieli kłopot z postawieniem diagnozy w tych dwóch opcjach, (czasem tak bywa), co mi jest, skąd te mocne drgawki i objawy, że tak powiem zatrucia. To było troszkę uciążliwe, gdyż tranzyt Neptuna spowodował bardzo duże utrudnienie w wyjaśnieniu tych dziwnych dolegliwości. Więc nie miałam wyjścia, nie wpadałam w panikę, więc bardzo zawzięcie zaczęłam drążyć do żródła problemu, i postarałam się sama odnależć przyczynę. Udało się, pomógł mi w tym tranzyt (Saturna kwadrat Neptun i opozycja Księżyc), który otworzył mi umysł, i zburzył płachtę dymu, która zasłaniała fakty, i odkryłam zródło prawdy. Przyczyny drgawek, zrywów mioklinicznych w moim przypadku? był naruszony i przeciążony odcinek kręgosłupa szyjnego, gdzie tym samym powstaly pewne nieprawidlowosci w rdzeniu kręgowym, który umieszczony jest w biegnącym w kręgosłupie kanale kręgowym (tranzyt Urana w kwinkunksie do Saturna). Czyli nagłe, gwałtowne ruchy (Uran), i pozycje podczas snu, które wykonywałam zupełnie nieświadomie (Uran z Ryb), spowodowały, że nadwyrężyłam kręgosłup szyjny, naruszyłam jego strukturę (Saturn) i to miało wpływ na rdzeń kręgowy. Dołączył się też stan zapalny. Tranzyty Urana do Saturna w aspekcie napięciowym sporadycznie mogą (jeśli horoskop urodzeniowy na to wskazuje) spowodować drobne wypadki, bądż drobne skręcenia kostki, stłuczenia bądż nadwyrężenia kręgosłupa, naruszenie że tak powiem struktury kręgosłupa. I tym samym jakby organizm zaczyna się trząść, zostaje rozchwiany (drgawki). U mnie były to "mioklonie rdzeniowe". Zajęłam się sobą, kupiłam sobie poduszkę ortopedyczną, zmieniłam łóżko na bardziej przyjazne mojemu zdrowiu, staram się uważać na kręgosłup, nagłe ruchy. Od tej pory czuje się świetnie, jestem zdrowa jak Ryba.

U mojej sympatycznej znajomej z kolei, podczas tego samego tranzytu Urana do Saturna (opozycja) w domu IV, uwolniła się ona od ojca, który przez lata kontrolował ją i wymagał surowej dyscypliny (Saturn). Uwolniła się ona już na zawsze od jego bardzo surowych metod wychowania.

U pewnej kobiety, był tranzyt Urana w kwadracie do Saturna (Saturn w domu IV), który przyniósł jej mocne zachwianie podstaw bezpieczeństwa, zachwianie podstaw związanych z lokum, domem. Mieszkała z koleżanką, póżniej dodziedziała się, że nagle (Uran) musi się wyprowadzić z domu.

Pewien mężczyzna miał tranzyt Urana w koniunkcji do Saturna w domu XII (dom Ryb). Przez wiele lat, w młodości, czuł się on blokowany wewnętrznie (Saturn), nieśmiały, i podczas tego tranzytu, uwolnił on się już na zawsze z tego poczucia nieśmiałości i bezradności w życiu. Urodzeniowo ma on silnego Neptuna, a Saturn w  domu XII, wyznaczał pewien kompleks, uwieranie, i blokadę.

U pewnej kobiety w horoskopie był tranzyt Urana w trygonie do Saturna (Saturn jest władcą domu 8), zmarł jej ojciec właśnie na tym tranzycie. Pomyślicie dlaczego akurat na takim tranzycie?, ojciec tej osoby od kilku lat ciężko bardzo chorował. Choroba ta była dla niego bardzo uciążliwa, dla tej kobiety również (tak opowiadała). Saturn w horoskopie jak i Słońce to symbol "ojca". Więc śmierć była takim uwolnieniem (Uran) od tego cierpienia (dla ojca) ale i od obciążenia (Saturn) dla córki. Uwaga, takie sytuacje występują sporadycznie, więc proszę się tym nie sugerować. I tylko już po fakcie możemy spojrzeć w horoskop.

Pewna klientka moja miała tranzyt Urana w kwadracie do Saturna w Raku w domu VII. Gdzie Uran odciął ją od przeszłości, od tego co ją ograniczało (Saturn) w związku, gdzie wreszcie mogła wyrazić swoją indywidualność (Uran) w sprawach partnerskich. Uran naprowadził ją na ścieżkę wolności, w sprawach 7 domowych. Uwolniła się od partnera, z którym jak sądziła, związek, był dla niej obciążeniem (Saturn), rozwiodła się. Lecz informacja, że na tym tranzycie był rozwód, zależy to od innych elementów, w horoskopie urodzeniowym. Bo jak horoskop urodzeniowy o tym nie wskazuje, to nic się takiego nie musi wydarzyć. Inny mężczyzna, podczas tego tranzytu, rozstał się ze swoją dziewczyną. Co nie znaczy, że u każdego musi to występować, to zależy od innych czynnoków w horoskopie urodzeniowym.

Kolejny przypadek, ale to bardzo sporadyczne wydarzenie, które miało miejsce. Dramat kobiety i jej dzieci, który wstrząsnął całym światem. Piekło, które zgotował jej własny ojciec, potwór z Amstetten. Własny ojciec przez 24 lata więził córkę i spłodził z nią siedmioro dzieci. Nie znamy godziny urodzenia Elizabeth, zatem horoskop będzie niepełny.

Spójrzmy na tranzyty, w czasie uwolnienia Elizabeth Fritzl z piwnicy. Tranzytujący Uran (koniunkcja) Saturn w Rybach, gdzie "Uran uwolnił" tą kobietę z uwięzi, ograniczeń (Saturn), jakie zgotował jej własny ojciec (Saturn).
Saturn jest w Rybach, czyli dramat tej kobiety, miał miejsce w ukryciu (Ryby). Oraz, że ludzie, sąsiedzi (Merkury) przez wiele lat, byli nieświadomi (Ryby), tego, że dzieje się w ich sąsiedztwie taki dramat. A nawet, niektórzy uciekali przed odpowiedzialnościa, (Saturn w Rybach), aby powiadomić policję.

Poza tym w czasie uwolnienia, był ingres Plutona do Koziorożca, czyli Pluton eliminuje, burzy, niszczy, rozwala twierdzę (Saturn), a nawet wydobywa (Pluton) na światło dzienne prawdę, która była strzeżona w lochu, gdzie więziona była Elizabeth przez 24 lata przez ojca.

Urodzeniowo Saturn (ojciec) ma opozycję do Plutona, czyli doświadczyła ta kobieta restrykcji (Saturn) i przymusu (Pluton) ze strony własnego ojca (Saturn opozycja Pluton). Uran jest w koniunkcji z Plutonem urodzeniowo, co oznacza, że w sie z tego w końcu uwolniła. Saturn w Rybach (piekło w ukryciu), itd.

W czasie uwolnienia Elizabeth, był tranzyt Urana do Saturna (koniunkcja). Często tranzyty Urana, działają już przed ścisłym aspektem. Więc zburzenie (Uran) pewnego porządku (Saturn), organizacji życia, która była bardzo ograniczona (Saturn), ciasny budynek, bardzo surowy, patologiczny, codzienny grafik życia. I tranzyt Urana na Saturnie, przyniósł tej kobiecie "wolność".

Tranzyty, uwolnienie Elizabeth F.

Kolejny przykład: u pewnej kobiety był tranzyt Urana w kwadracie do Saturna (Saturn był władcą domu VI). Kobieta nagle podjęła decyzje, że odchodzi z pracy, zwłaszcza, że szef (Saturn), ograniczał jej wolność, więc się uwolniła od niego, porzuciła pracę, bo zapragnęła osiągnąc więcej wolności w swoim środowisku, zapleczu pracy, odcięła się od rutyny. Na tym tranzycie swobody mocno jej brakowało, zbuntowała się, i powiedziała: "mam was wszystkich gdzieś, odchodzę, chcę być wolna - Uran". Póżniej otworzyła własny mały biznes, więc rozpoczęła zupełnie nowy zwrot w kwestii zawodowej, nowy kierunek życia zawodowego (Uran). Oczywiście w horoskopie urodzeniowym są wskażniki, na to, że pisana jest jej własna działalność gospodarcza w życiu, bo są tam mocne 3 fazy znaków, między innymi silny Mars, Uran i Pluton. A Mars (Baran), jest samodzielny, nie boi się ryzyka, i chce wszystko robić sam, Uran (Wodnik), lubi mieć wolną przestrzeń do pracy, jest niezależny, a Pluton (Skorpion), zarządza, wzmacnia, i zawzięcie się w te działania angażuje, poza tym Pluton to coś większego, biznesy, kapitał, zasoby innych, itd.Wierzchołek domu VI w jej horoskopie jest w Koziorożcu, ale i część znaku Wodnika, również znajduje się w domu VI, oznacza to, że pierwsza część życia, pracy zawodowej, warsztatu, będzie typowo Saturniczna (czyli praca dla kogoś, w ustalonych strukturach i schematach), z kolei druga część życia, praca już na własnych niezależnych siłach, jako właściciel (Wodnik).

Ja mam na przykład urodzeniowo Urana w domu 6, więc mój warsztat, w którym pracuję jest taką oazą wolności (Uran), jestem astrologiem, prowadzę działalność gospodarczą. Nic mnie nie krępuje, mój codzienny grafik pracy, jest nieokreślony, pracuję do której chcę i zaczynam pracę o której chcę. Jestem sama sobie sterem i okrętem. Mój warsztat pracy "to taka moja wolność" (Uran).

Kolejna osoba urodzeniowo ma Saturna w domu VIII, a dom ósmy to między innymi: transformacja, regeneracja, kapitał innych, większych instytucji, firm, spadki, kredyty, seks, śmierć, cudze wartości, zasoby innych (te zasoby moga być różnorodne), okultyzm. Pieniądze małżonka, oszczednosci, premie, ubezpieczenia, tajne służby, itd

Saturn w domu ósmym urodzeniowo, przynisie między innymi:

a). Poważne i rozsądne podejście do seksu, a czasem jakiś kompleks, blokady tylko w niektórych momentach życia, związane z seksualnością, z aktem seksualnym. Bo tam gdzie Saturn, mieści się też punkt, gdzie jest jakiś lęk, obawa, kompleks, oraz wytwarza się mocny system samoobrony.

b). Regeneracja (dom VIII) wewnętrzna u tej osoby, będzie płynna i niezachwiana, gdy osoba na przykład zorganizuje sobie codzienność, uporządkuje pewne sprawy, tak, aby móc spokojnie wygospodarować czas na inne sprawy i nie martwić się. Poza tym zagłębianie się w dziedziny Saturniczne między innymi (architektura), rzeźbiarstwo w kamieniu, pomoże w procesie regeneracji wewnętrznej.

c). Saturn w domu ósmym pilnuje, aby zwykle unikać bądż przynajmniej ostrożnie podchodzić do wszelkich pożyczek i kredytów. Bądż osoba bierze na siebie spory ciężar (Saturn), w postaci kredytu, który spłaca z trudnością, bądż latami, itd, itd.

d). I jeśli Saturn jest władcą domu VII, a położony jest w domu VIII, to może przynieść na przykład okresy w życiu, gdzie osoba i jego partnerka / partner, wiążą w niektórych tylko momentach życia, jakiś wspólny ciężar, np: łączą ich w póżniejszym okresie życia, tylko wspólne zasoby majątkowe (dom ósmy). Bądż osoba w tylko niektórych okresach czasu, odczuwa blokadę seksualną w kontakcie z własną partnerką / partnerem, żoną / mężem, bo Saturn jest władcą domu 7 (dom siódmy partner, relacje z innymi, itd).

Itd, itd.

I był tranzyt Urana w koniunkcji do Saturna w domu ósmym u tej osoby w horoskopie, ona uwolniła się od obciążeń, blokad (Saturn) seksualnych, które wynikały z pewnej sytuacji wcześniej. Jakich?, trzeba spojrzeć władcą czyjego domu jest Saturn, zatem pominę te szczegóły.

Inna osoba, mężczyzna, mając tranzyt w swoim horoskopie Urana w opozycji do Saturna (Saturn w domu VIII), stracił bliską, starszą (Saturn) osobę w rodzinie, jego dziadek miał wypadek śmiertelny. To również przypadek skrajny, bo aby doszło do takich nagłych sytuacji, muszą być wskażniki w horoskopie urodzeniowym.

  

Dolegliwości chorobowe


Na tranzytach Urana do Saturna, w aspekcie napięciowym, mogą wystąpić takie dolegliwości jakie opisuję poniżej, lecz tutaj trzeba podkreślić jedna ważną rzecz, nie w każdym horoskopie na tym tranzycie wystąpią te problemy zdrowotne lecz sporadycznie, i tylko wtedy, gdy horoskop urodzeniowy na to wskazuje. Np: Uran bądż Saturn urodzeniowo powiązany jest w domem VI, albo Uran bądż Saturn kaleczą Światła w horoskopie (Słońce i Księżyc), bądż Uran jest żle aspektowany i jest silny, albo Uran z Saturnem mają aspekt zwłaszcza napięciowy, itd, itd.

-uczucie niepokoju, rozdrażnienia, zwykle na tle nerwowym, psychologicznym, ale takze po zatruciach taka nerwowość występuje (lecz za zatrucia jest odpowiedzialny Neptun zwykle). A tutaj mówimy o nadaktywności centralnego układu nerwowego (Uran). Przy wszelkich zatruciach na przykład lekami, itp, które także może udeżyć w centralny układ nerwowy (i występuje taka drażliwość).

-zwłaszcza zapalenie stawów kręgosłupa, stawu biodrowego, stawu kolanowego, kości, mięśni szkieletowych (np: zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) - gdzie w tym roku 2009 w moim przypadku tak było.

-trzeba uważać także na nagłe, gwałtowne ruchy (Uran), i pozycje podczas snu, które wykonujemy, zupełnie nieświadomie (Uran z Ryb), bo może to spowodować, nadwyrężenie kręgosłupa np: szyjnego, naruszenie jego struktury (Saturn), i tym samym jakby organizm zaczyna się trząść, zostaje rozchwiany (drgawki - zrywy miokloniczne) - w roku 2009 również na tym tranzycie Urana w kwinkunksie do Saturna wystąpiła u mnie ta przypadłość, piszę o tym powyżej. Zwłaszcza, że w moim horoskopie Uran jest urodzeniowo w  domu 6. A tranzyty Urana oraz inne, idąc na jakiś aspekt do jekiejś planety niosą ze sobą nastrój danego domu, w jakim się znajdują urodzeniowo.

-niewykluczone wszelkie zwichnięcia, skręcenia kostki, drobne wypadki (sporadycznie).

-również kondycja naszej skóry się pogarsza, np: mogą wystąpić (sporadycznie), owrzodzenia skóry, bądż pogorszenie skóry np: typowy wyprysk ma tle uczuleniowym, zapalnym bądż spowodowany niedoborem witamin zwłaszcza z grupy B. Wyprysk uczuleniowy u mnie wystąpił około 9 lat wczesniej, jak był tranzyt Urana w opozycji do Saturna w moim horoskopie.

 Objaśnienie:


Są różne rodzaje drgawek. I mioklonie są to nagłe szarpnięcia, czy też zrywy mięśni pojedyńczych bądż całej serii mięśni, przypominające drgawki, lecz bez utraty śmiadomości (drgawki połączone z utratą świadomości, zacisk szczęki, występuje już przy padaczce).

Mioklonie dzielimy na: fizjologiczne i patologiczne. Fizjologiczne o bardzo słabym natężeniu mogą występować podczas zasypiania, jest to zjawisko zupełnie naturalne.

Z kolei mioklonie patologiczne mogą być dość uciążliwe i są objawem pewnych chorób, zwłaszcza metabolicznych, wszelkich zatruciach, chorobach zwyrodnieniowych, zapalnych układu nerwowego. Takze mioklonie rdzeniowe - ich przyczyna? - róznorodne zmiany ogniskowe, zapalenia lub urazy. Urazy zwłaszcza kręgosłupa).

Trzeba zając się chorobą wówczas pierwotną, aby pozbyć się mioklonii patologicznych.

 

 Podsumowanie:

Opisy tutaj zamieszczone, są to przykłady badzo indywidualne. Więc nie każdy, kto ma taki tranzyt w horoskopie, coś takiego przyniesie. To zależy od całego horoskopu urodzeniowego tej osoby, bo na wszelkie wydarzenia u tej osoby, pracuje cały horoskop urodzeniowy i tranzytowy.

Dlatego kazdy horoskop jest bardzo indywidualnym zapisem potencjalow, ktore sie nie powtarzaja.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie tego tekstu i zamieszczanie go na innych forach, nawet z załacznikiem: moje nazwisko. Proszę o wyrozumiałość.

 Autor: Barbara Stanisławska, 7 sierpień 2009

Polityce prywatności | Polityka Cookies