× Elementarz astrologiczny.

Aspekty napięciowe Mars - Saturn.

2010/11/30 19:57 - 2011/01/29 11:36 #43 przez BarbaraS
Aspekty Mars - Saturn zwłaszcza konfliktowe (opozycja, kwadratura) przynoszą zawziętość, niesamowity upór, czasem chłód, potrzeba organizacji (Saturn) swojego sposobu dzialania (Mars). To opis tego aspektu, a nie calego charakteru czlowieka, bo to wyrwanie jednego elementu z horoskopu, a caly horoskop moze nieco zmieniac ten opis.
Mars to działanie, a Saturn restrykcie, blokada, hamulec. Wiec Mars chce gnac do przodu, Saturn chce go przyblokowac i uporzadkowac jego sposob dzialania (Mars) i ciagle mu przypomina, nie spiesz sie. Wiec Saturn opoznia dzialanie Marsa. Uruchamiasz jakąś maszynę, probujac dodac jej mocy (Mars) lecz cos tą moc blokuje w tej maszynie, po czym ona nie moze ruszyc do przodu. Gdzie Mars to: na przod, a Saturn blokuje to dzialanie (Mars).
Przy aspektach napieciowych wytwarza sie dodatkowo niepewnosc siebie, stawianie sobie wysokich celow, przekonanie, ze sie nie uda. Osoba stawia sobie wysoko poprzeczke i mimo, ze jest doskonala w tym co robi (tak zwykle twierdza inni), to uwaza, ze jednak nie, i pracuje jeszcze pilniej, aby osiagnac jeszcze lepszy efekt.

Mars rozpedza sie, Saturn hamuje napęd tego Marsa. Ale Mars uparcie przyspiesza, a Saturn jeszcze bardziej go hamuje. Jaki jest efekt? Osoba popada w frustracje, gdyz poprzez hamujace dzialanie Saturna, nie zrealizuje do konca swojego dzialania - Marsa. Chcę (Mars) ale nie mogę (Saturn). To sa takie dzialania "wewnętrznie szarpane", on chce, ale cos go wciaz trzyma, ogranicza i kontroluje (Saturn) oraz rozlicza ze zbyt gwałtownej (Mars) jazdy. Mars wkurza sie i buntuje, bo Saturn ciagle go krytykuje. A czlowiek wtedy popada w pesymizm i ma wrazenie ze ciagle ma w zyciu pod gorke.

Aspekty Mars - Saturn to także wytrzymałość w trudnych warunkach, niesamowita dyscyplina i wytrwalosc w działaniach, jakie osoba sobie zamierzyła. Potrafi swoje cele osiągnąć, wytrwać w nich do końca, gdy Saturn to cierpliwość i systematyczność. Na przykład: znam jedną osobę, która ma Marsa w koniunkcji z Saturnem, osoba ta jest bardzo zdyscyplinowana jeśli chodzi o jego treningi. On codziennie, systematycznie od 8 do 13:00 trenuje (sport) jest w tym bardzo zdyscyplinowany.
Mars w aspekcie z Saturnem, zwłaszcza w niekorzystnych aspektach może przynieść również czasem zwyczajny egoizm (nie u wszystkich), poza tym Saturn blokuje mocno Marsową energię i tym samym osoba trzyma się ściśle ustalonych zasad jakie sobie zaplanowała, często nie chce wyłamać się poza swój sztywny plan i podjąc zupełnie inny bieg działań, trudno jej pójść na kompromis. To także aspekty, które mówią o tym, że osoba jest pracowita, oraz w życiu poczuła smak ciężkiej pracy.
Opis ten jest w archetypie, bo trzeba sprawdzic caly horoskop.

Opozycja, kwadratura Saturn - Mars (sporadycznie) moze w najgorszych przypadkach zadzialac wrecz destrukcyjnie, zwlaszcza wobec samego siebie. Na przyklad osoba czuje sie tak niezadowolona z siebie, zakompleksiona, ze wrecz katuje sie, przesadzajac z praca, badz cwiczeniami, nie dbajac o siebie, o swoje zdrowie, po czym moze spowodowac ze sama siebie niszczy. Czujac sie zakompleksiony, poblokowany, niepewny swojej meskosci (w horoskopie mezczyny), popadajac w depresje. I wtedy aby to zagluszyc, robi rzeczy jakie nie powinien, sam sobie szkodzi (oczywiscie w sporadycznych przepadkach).
A gdy mu nic nie wychodzi, to popada w frustracje i wewnetrzne konflikty, lęki, obawy.
Ogromna dyscyplina, zawzietosc, ale takze czasem rezygnacja, z obawy przed niepowodzeniem.
Takze wewnetrzna twardosc charakteru, nieustepliwosc.
Dobry aspekt na wysilek fizyczny, wedrujac, aktywnosc (Mars) po gorach, wspinajac sie na skalki (skala, kamien - Saturn). Takze swietnym aspektem zwlaszcza na bardzo trudne i niebezpieczne wspinaczki gorskie jest aspekt Mars - Pluton, gdzie jazda fizyczna (Mars) jest wrecz na krawedzi (Pluton) duzo ryzykuje.

Zdjecie ze strony:
www.sktj.pl/epimenides/globtrot/rumunia08_p.html


Serdecznie pozdrawiam.
Barbara Stanislawska.


 • Posty: 281

 • Płeć: Kobieta
 • Data urodzenia: 30 Lis 1975
 • Ostatnia2011/01/29 11:36 edycja: BarbaraS od.

  Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

  Moderatorzy: EwaS
  Zasilane przez Forum Kunena

  Logowanie

  Polityce prywatności | Polityka Cookies